Alternatywa dla naturalnej trawy?

Jeśli nie chcemy pielęgnować zwykłego trawnika, a jednak zieleń przed budynkiem jest dla nas istotna, możemy zdecydować się na sztuczną trawę.

Takiego rodzaju sztuczny produkt posiada, jak wiadomo, wiele zalet. Po pierwsze sztuczna trawa nie wymaga podlewania, co nie tylko ułatwia jej pielęgnację, ale także minimalizuje koszty konserwacji świeżej zieleni latem. Spośród różnego typu produktów możemy wybrać nie tylko taki, jaki widzi się na stadionach. Na rynku dostępne są też ozdobne sztuczne trawy, które powinny nam niezwykle pomóc w upiększeniu terenu przed budynkiem bez ogromnego wysiłku. To właśnie możliwość posiadania od razu estetycznego trawnika, bez konieczności długiego czekania najbardziej powinna nas zachęcić.

Normalny trawnik wymaga nie tylko zraszania, ale również nawożenia i zastosowania przeróżnych trucizn tępiących chwasty. Choć w przypadku sztucznej trawy kładzionej na ziemi też trzeba pamiętać, by wyrwać niepożądane chwasty, to jednak nie będzie ich aż tak dużo, jak wtedy, gdy konserwacja dotyczy zwykłego trawnika. Sztucznej trawie nie zaszkodzi ani słońce, ani niska temperatura. Jeśli bardzo się zanieczyści, można ją po prostu umyć i nie są potrzebne do tego celu specjalne preparaty czyszczące. Co pewien czas powinno się zamieść ją miotłą, by pozbyć się zanieczyszczeń typu kurz i liście. Zamiatanie służy również po to, by trawa miała ładniejszy wygląd. Wiele przydatnych informacji o sztucznych trawach jak i ich konserwacji dostępnych jest na łamach portalu www.sztuczna-trawa.eu.

Na rynku można zakupić sztuczne trawy mające rozmaite szerokości. Dzięki temu można wybrać najbardziej właściwą do danej powierzchni. Przy dużych powierzchniach lepiej wybierać trawy o większej szerokości. W ten sposób można dużo szybciej ułożyć materiał, a przecież w końcu to właśnie jest istotne. W przypadku małych przestrzeni duża szerokość nie jest aż tak bardzo niezbędna, choć dobrze jest mieć kilka wielkości do wyboru, by od razu umieścić wszystko jak najbardziej dokładnie.

Wybierając dany materiał można zdecydować się na wyrób zagraniczny lub krajowy. Najważniejsze jest jednak, by były z atestem. Nie warto kupić taniej tylko po to, by zakupić podróbkę, którą będzie trzeba wymienić bardzo szybko. W tym przypadku o wiele bardziej opłaca się stawiać na jakość.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.