Darmowe szablony stron WWW – alternatywa dla małych firm

Ceny wykonania stron www są bardzo zróżnicowane, prosta strona www z kilkoma podstronami wykonana na bazie gotowego szablonu to wydatek ok 500zł. Ceny gotowych, płatnych szablonów wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Nie trudno zauważyć, że znaczny wpływ na cenę strony internetowej ma właśnie koszt szablonu. Skorzystanie z darmowego szablonu może znacznie obniżyć kosz wykonania całej witryny. Współczesne darmowe szablony poza tym, że są nieco prostsze, nie odbiegają znacznie pod względem estetyki i elegancji od tych komercyjnych.

Korzystając z tego rozwiązania trzeba mieć jednak na uwadze pewne ograniczenia, wynikające z licencji tych szablonów. Ograniczenia te są różne i wynikają z treści licencji, ale najczęściej wymagane jest by na stronie, która korzysta z takiego szablonu widniał odnośnik do strony www jego twórcy. Na szczęście link ten może być zamieszczony w dowolnym miejscu naszej strony, więc można go ładnie ukryć pośród innych „naszych” odnośników lub umieścić w mało widocznym miejscu. Kolejną istotną sprawą są zdjęcia wykorzystane w tym szablonie. Najczęściej pochodzą one z serwisów z darmowymi zdjęciami i obowiązuje je oddzielna licencja. Trzeba zwrócić uwagę czy wykorzystanie tych zdjęć na stronie nie narusza praw autorskich twórców tych zdjęć.

Ponadto trzeba mieć na uwadze, że w Internecie jest wiele stron, które korzystają z tego samego szablonu. To z kolei w skrajnych przypadkach może prowadzić do obniżenia wiarygodności naszej firmy w oczach klientów.

Podsumowując darmowe szablony WWW, mogą być świetnym rozwiązaniem dla firm, które chcą posiadać własną, prostą stronę www, przeznaczaną do prezentacji podstawowych informacji i nie chcą wydawać przy tym dosyć sporych środków pieniężnych, które można potem przeznaczyć na promocję strony w Internecie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.