Dobór urządzeń do kuchni

rUrządzenie kuchni to wcale nie tak prosta kwestia. Na początek ma się problem z wyborem kolorytu mebli oraz ścian, potem trudno nam się zdecydować który sprzęt gastronomiczny zamówić. W sklepach mamy wielki wybór lodówek, piekarników, opiekaczy a także pozostałych sprzętów, których w prawdziwej kuchni nie może zabraknąć. Urządzenia gastronomiczne zależnie od wytwórcy odróżniają się między sobą ceną, opcjami, mocą jak również materiałem z jakiego są zrobione. Powstaje przeto pytanie: jaki sprzęt kuchenny wybrać?

Gdy planujemy kupić sprzęt gastronomiczny, musi nas zaprzątać tylko ten dobrej klasy, niezawodny, najlepiej stalowy albo chromowany. Przeto szukając kuchenki lub zamrażarki nie warto wybierać tych najtańszych. Są to urządzenia, jakie będą służyć nam przez długie lata, przeto nie wskazane jest na nich oszczędzać. W wypadku frytownic, płyt grillowych, samowarów czy też shakerów zaleca się wybór tych wykonanych ze stali nierdzewnej (jednym z głównych fabrykantów w takiej dziedzinie może być Royal Catering). Już sama nazwa mówi, takie produkty nie poddają się korozji. Dlaczego? Gdyż zawarty w tej stali chrom, wchodzi w reakcję z tlenem, który jest w atmosferze i robi na powierzchni stali niewidzialną gołym okiem warstwę tlenku chromowego. To ta warstwa zabezpiecza stal przed działaniem faktorów powodujących rdzę.

Drugą kwestią, jaką musimy rozważyć podczas zakupu sprzętu kuchennego jest wysokość poboru energii elektrycznej. Niskim poborem prądu muszą wykazywać się zwłaszcza te urządzenia, z których korzystamy na co dzień, a więc np. lodówka, czajnik elektryczny, ekspres do kawy i tak dalej. Niefortunnie, nie za każdym razem zapewnia to oszczędność. Czajnik czy też ekspres do kawy jeśli mają niewielką moc, powinny dłużej pracować. Dlatego być może jednak wybrać tego rodzaju, jakie mają dużą intensywność Inaczej może być np. z lodówką, zamrażarką albo radiem – takie muszą być możliwie małej mocy. Kupując urządzenia w sklepie, powinniśmy porównać ich moc i dopiero potem podjąć decyzję. Informacja na temat poboru prądu powinna być umieszczona na tabliczce znamionowej , która przymocowana jest z tyłu sprzętu lub w instrukcji obsługi. Osoby rozliczające się za energię wedle taryfy G12 powinny kupić zmywarkę z możliwością programowania godziny jej włączenia. Zmywanie ma możliwość się wtedy odbywać w wieczorem, podczas gdy energia elektryczna jest tańsza.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.