Indywidualizacja nauczania kielce

Nie tylko na lekcjach chemii doświadczenia są ważne. Bardzo kosztowne jest zaopatrzenie pracowni biologicznej. Idealnie byłoby, gdyby każdy uczeń mógł skorzystać z mikroskopu – i to nie tylko oglądając np. bakterie, ale także samodzielnie przygotowując próbkę.

Pomagają tutaj mikroskopy, z których można za pomocą rzutnika przerzucić obraz na ekran. Jednak nie jest to standardowe wyposażenie sali biologicznej. Przydatne są też wszelkie aplikacje multimedialne, czy też filmy. Cały czas multimedialność na lekcjach biologii nie jest wykorzystywana w odpowiednim stopniu. Uczniowie powinni również mieć możliwość poszerzania swoich zainteresowań, biorąc udział w różnych programach badawczych. Udział w teoretycznych olimpiadach przedmiotowych, tak naprawdę nie pokazuje czy ktoś ma w sobie dużo potencjału do bycia biologiem. indywidualizacja nauczania Kielce

Warto za pomocą różnych sposobów przekazywania wiedzy, dotrzeć do uczniów i rozbudzać w nich zainteresowanie przedmiotem. Przecież to z pasjonatów interesujących się biologią i chemią, wyrastają przyszli lekarze.

Polska szkoła jaka jest każdy widzi :). Najczęściej o poziomie danej szkoły świadczą jej absolwenci oraz zatrudnieni nauczyciele. Jednak są także inne istotne czynniki, a mianowicie wyposażenie i pomoce dydaktyczne.

Najtrudniej jest z przedmiotami ścisłymi, ponieważ często wymagają rozbudowanego zaplecza. Odczynniki chemiczne nie mają zbyt długiego terminu przydatności, a nauczycielowi nie wolno skorzystać z tych przeterminowanych. Ogólnie w polskich szkołach lekcje chemii nie są dla uczniów zbyt ciekawe. Skarżą się oni najczęściej na to, że nie ma przeprowadzanych doświadczeń, które przecież znacznie zwiększają atrakcyjność przedmiotu. Co innego na każdej lekcji liczyć mole, czy wkuwać układ pierwiastków, a co innego mieć do czynienia z „żywą” chemią, kiedy widzimy realny przebieg zapisanych reakcji – nie tylko można w ten sposób łatwiej zapamiętać przebieg reakcji, ale można się w to nieźle wciągnąć. Nic dziwnego, że chemia nie należy do popularnych kierunków studiów – zdecydowana większość ma raczej negatywne doświadczenia z tym przedmiotem – mało kto odnajduje w sobie pasję do zapisywania wzorów reakcji.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.