Język turecki dla początkujących

Język turecki, który w oryginale brzmi Türkçe [czyt. türk dili] stał się w ostatnich latach bardzo popularny. Odpowiedzią na ten “boom” jest co raz większa ilość szkół językowych, które oferują naukę języka w trybie online lub tradycyjnie w siedzibie firmy. Jeśli i Ty, Drogi Czytelniku, należysz do grona Turkoholików, ale zaczynających dopiero naukę języka, z całą pewnością powinieneś przeczytać ten artykuł.

Język turecki należy do oguzyjskiej rodziny językowej. Wywodzi się z podgrupy języków tureckich, dzięki czemu jest spokrewniony w dużym stopniu z takimi językami jak: azerski, turkameński, kaszkajski czy gaugaski. Językiem tureckim włada około 83 milionów ludzi na świecie. Głównie są to mieszkańcy terenów Europy Wschodniej, Azji Środkowej oraz Syberii. Coraz większe zainteresowanie językiem tureckim sprawiło jednak, że władają nim także, oprócz mieszkańców Grecji, Iraku, Bułgarii czy Macedonii, obywatele Europy Zachodniej, a zwłaszcza Niemiec.

Nauka turecki warszawa wbrew pozorem wcale nie jest trudna. Język ten należy do języków aglutynacyjnych, odznaczających się silną harmonią samogłoskową. Podstawowy szyk zdania oparty jest na zasadzie podmiot-dopełnienie-orzeczenie. W języku brak klasy rzeczownikowej oraz rodzaju gramatycznego. Istnieje natomiast dość mocne zaakcentowanie osób (podmiotu) oraz form grzecznościowych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.