Kosmetyki a piękno

Piękno wywyższa. Brak piękna zaś dyskryminuje. Czy chcemy tego, czy nie – piękno się liczy. A na ile – to już kwestia wyznawanych przez nas wartości. Im pełniej żyjemy, im lepiej rozumiemy świat, tym bardziej pobłażliwa stanie się nasza definicja piękna.Piękno to zbiór cudownych cech tkwiących w człowieku, to sposób, w jaki on się zachowuje i jaki się odnosi do innych ludzi. Piękno bazuje głównie na młodości i określonej powierzchowności.

Czy można zdefiniować piękno? Cóż: również dobrze można też próbować przekroić bańkę mydlaną… Platon twierdził, że to co jest piękne jest też dobre. Zresztą poszukiwanie piękna ma jeszcze dłuższą historię. Płaskorzeźba w grobowcu egipskiego dostojnika Ptahhotepa, który żył około 2.400 roku p.n.e. przedstawia go w trakcie wykonywania zabiegów kosmetycznych. Królowa egipska Kleopatra malowała oczy barwnikiem ze sproszkowanych minerałów. Z dbałości o wygląd słynęła też XVIII wieczna arystokracja. Pogoń za pięknem potrafiła przybierać niejednokrotnie makabryczne formy.

Kobiety z dworu Ludwika XVI, by nikt nie miał wątpliwości że pochodzą ze szlachetnego roku, rysowały sobie na szyi i ramionach niebieskie żyły. A piękno kosztuje. W ubiegłym roku w USA ludzie wydali sześć miliardów dolarów na wyroby perfumeryjne i środki do makijażu. Mimo kosztów, pogoń za pięknem nadal trwa. Owa obsesja kazała kiedyś Eskimosom nosić buty, do których dostawał się śnieg, lecz za to zmuszały idącą w nich kobietę do kołysania biodrami, co sprawiało , że starała się ona atrakcyjniejsza w oczach mężczyzn. Tak samo dyktatura mody jest odpowiedzialna za za starożytny chiński zwyczaj krepowania stóp, lub też XX wieczne buty na wysokim obcasie.

Wszelkie skrajności należy odrzucić, lecz nie powinniśmy odrzucać ogólnej zasady dbałości o piękno. W związku z tym należy się zapoznać z ofertą firm produkujących naturalne kosmetyki, takich jak firma Natura Siberica. Podobnie jak inne firmy produkujące kosmetyki naturalne dokłada wszelkich starań, aby produkowane przez nią kosmetyki naturalne utrzymywały jak najwyższy poziom i jakość. Z tym wszystkim związana jest dbałość o odpowiednią promocję, a także reklamę i informację o zasadach działania kosmetyków naturalnych. Dzięki temu kosmetyki naturalne znajdują coraz bardziej szeroki krąg nabywców. Są oni zadowoleni ze skuteczności działania tychże kosmetyków.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.