Który motyw do WordPressa warto kupić?

WordPress jest obecnie najpopularniejszym systemem CMS na świecie. Szacuje się, że 32% wszystkich stron internetowych opartych jest własnie na tym systemie zarządzania treścią. Jeszcze kilka lat temu WordPress cierpiał na „choroby” wieku dziecięcego, sporo bugów, problemy z aktualizacjami, niedopracowane wtyczki i motywy. W chwili obecnej ten CMS jest już świetnie dopracowany i przy zachowaniu należytej ostrożności podczas wybierania i instalowania wtyczek oraz motywów można cieszyć się bezproblemowym działaniem swoich stron internetowych.

Po instalacji WordPress’a pierwszym problemem świeżego użytkownika jest wybór motywu na swoją stronę. Poprzez panel administracyjny WordPress’a mamy dostęp do pokaźnej bazy bezpłatnych motywów, które na początek wydają się dobrym rozwiązaniem. Jednak z czasem wymagania rosną, bez dobrej znajomości CSS zmiana wyglądu strony oraz dodanie nowych funkcji staje się wyzwaniem. Zaczynamy szukać profesjonalnych motywów, w większości płatnych. Największą bazą jest w chwili obecnej ThemeForest. Kilkadziesiąt tysięcy motywów, tematycznych, pod blogi, serwisy ogłoszeniowe, serwisy informacyjne, portfolio, sklepy czy strony firmowe. Znajdziemy tam wszystko. Ceny nie są wygórowane ale pamiętajmy, że licencja pozwala nam na wykorzystanie zakupionego motywu tylko na jednej stronie. Jeżeli planujemy na tym samym motywie zbudować kolejny serwis, musimy wykupić kolejną licencję.

Jeżeli chcemy zakupić tylko jeden motyw wielofunkcyjny, dobrym rozwiązaniem jest Motyw DIVI. Jest on obecnie najpopularniejszym motywem dla WordPressa, już ponad pół miliona osób na świecie z niego korzysta. Pozwala na zbudowanie prawie dowolnej strony, a ilość dostępnych funkcji jest naprawdę imponująca. Dodatkowym atutem jest licencja, która pozwala wykorzystać motyw na dowolnej ilości stron internetowych. Dodatkowo wykupując abonament w Elegant Themes otrzymujemy dostęp do 80 innych motywów, kilku świetnych wtyczek, pomocy technicznej i dostępu do wielu darmowych szablonów. Community DIVI jest ogromne, powstało wiele serwisów, które oferują profesjonalne szablony dla DIVI, wtyczki rozszerzające jego funkcje.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.