Netsourcing – sposób na obniżenie kosztów

Trudna sytuacja gospodarcza zmusza przedsiębiorców do poszukiwania rozwiązań, które poprawiają efektywność gospodarowania ich firm. Jednym z najczęściej stosowanych pomysłów na obniżenie kosztów funkcjonowania jest outsourcing, czyli przekazanie niektórych czynności wyspecjalizowanym podmiotom zewnętrznym. Jego odmianami może być netsourcing, polegający na korzystaniu z aplikacji webowych, umieszczonych na zewnętrznym serwerze internetowym oraz kolokacja serwerów, czyli powierzenie serwera wyspecjalizowanej serwerowni, która zapewni mu odpowiednie warunki do pracy.

Kolokacja serwerów jest usługą, z której korzystają przede wszystkim podmioty wysyłające w sieciową przestrzeń znaczne ilości bajtów. Dzięki temu eksploatacja własnych urządzeń i aplikacji sterujących jest dla nich tańszym rozwiązaniem niż wynajmowanie serwerów w ramach hostingu. Profesjonalne centra kolokacyjne zapewniają bezpieczeństwo, odpowiednie warunki pracy oraz dostęp do bardzo szybkich łącz internetowych. Ta forma zabezpieczenia obsługi Internetu jest uważana przez wiele podmiotów za optymalną. Więcej na temat kolokacji serwerów w data center można przeczytać tutaj.

Specjalizacja jest efektem zapotrzebowania na bardzo konkretne usługi. Jednocześnie wraz z rozwojem Internetu i usług sieciowych, na rynku pojawiają się nowe, łączone oferty. Jednym z przykładów może być kolokacja wirtualna. Firma, która nie ma własnego serwera, może wynająć wirtualne urządzenie VPS, na którym będzie w stanie wdrażać własną technologię informatyczną. Usługa lokuje się pomiędzy hostingiem, serwerem dedykowanym, a używaniem własnych urządzeń, które zapewniają nam pełną swobodę i maksymalną wydajność.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.