Plaże Chorwacji

Nic dziwnego, że Chorwacja ze swoim ponad 1000 kilometrowym wybrzeżem, na którym jest niezliczona ilość plaż, należy do jednego z chętniej wybieranych kierunków wakacyjnych. Jedną z najlepszych rzeczy dotyczących linii brzegowej tego kraju jest fakt, iż prawie każde miejsce wzdłuż wybrzeża nadaje się do kąpieli, uprawiania sportów wodnych czy też po prostu do relaksu.

Dodatkowo sąsiedztwo plaż- ich otoczenie, usytuowanie nieopodal malowniczych portów, w wielu przypadkach podnosi ich atrakcyjność. Coraz większa liczba turystów pragnących wypoczywać w miejscach, które nie są zatłoczone, na swe bazy noclegowe wybiera prywatne kwatery w Chorwacji, zlokalizowane w urokliwych, niewielkich miejscowościach, z których bez problemu i w miarę szybko można dotrzeć do najciekawszych miast i atrakcji turystycznych.

Wybierając się nad Adriatyk warto pamiętać, iż zdecydowana większość plaż w Chorwacji to plaże kamieniste. Istnieje kilka piaszczystych, ale są one nieliczne, a w sezonie trudno znaleźć na nich choć odrobinę spokoju i przestrzeni. Zatem jeśli ktoś decyduje się na noclegi nad morzem musi być przygotowany albo na tłumy turystów, albo na wypoczynek w zacisznych, ale za to nieco kamienistych plażach.

Poza tym żwirowe plaże mają jedną wielką zaletę- wody są często znacznie jaśniejsze i czystsze niż przy plażach piaszczystych. Warto mieć ze sobą klapki na plaży lub kupić parę butów wodnych. Jest to dosyć ważne dla dzieci, które mogą mieć problem z chodzeniem po kamykach.

Zdecydowana większość plaż, jak i przybrzeżnych kąpielisk jest bardzo dobrze utrzymana i monitorowana. Każdego roku znacząca liczba chorwackich plaż otrzymuje status Błękitnej Flagi, dzięki czemu turyści mają pewność, iż spełniają one największe wymogi i standardy. W 2011 było to 116 plaż, z czego 19 zlokalizowanych przy przystaniach morskich i marinach jachtowych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.