Problemy ze stroną internetową? Odpowiedzią jest monitoring

Podstawowym błędem popełnianym przez właścicieli witryn oraz sklepów internetowych jest zapominanie, że opieka nad stroną jest konieczna przez cały czas. O ile pamiętamy zazwyczaj o aktualizacjach treści to jednak nieco gorzej wygląda to w kwestii technicznej. Wielu posiadaczy swojego sklepu skarży się na nieprzewidziane błędy na stronie lub bezpośrednio na serwerze, na której ten sklep jest umieszczony. Jest to zrozumiałe, gdyż przekłada się to na satysfakcję klienta i bezpośrednio na zyski. Często problemy powtarzają się cykliczne i są w miarę krótkotrwałe (rzędu kilkunastu minut), a przez to trudne do namierzenia. O tym, że strona była niedostępna dowiadujemy się bezpośrednio od klienta i nie możemy namierzyć przyczyny awarii. Takie sytuacje odpychają użytkowników co wpływa negatywnie na nasz wizerunek.

Na szczęście istnieje narzędzie, które może pomóc przy rozwiązaniu problemów z nie działającą stroną. Serwis Pingy.eu dostarcza wszelkich przydatnych funkcji począwszy od powiadomienia odpowiednich osób drogą elektroniczną (email lub SMS), a skończywszy na przedstawieniu podłoża problemu – raportu dokładnie opisującego przyczynę usterki strony. Taki monitoring strony internetowej jest niezwykle przydatny wszystkim, którym zależy, by ich strona nigdy nie była owiana złą sławą.

Co ciekawe dostaniemy również dostęp do analizy czasu przeprowadzania testu z którego odczytamy w jakich godzinach i w jakich dniach nasza strona ładowała się dłużej niż zwykle. Strona która ładuje się zbyt długo oznacza zazwyczaj, że serwer ma kłopoty z obsłużeniem żądań do witryny.

Dzięki temu serwisowi możemy odetchnąć z ulgą, bowiem odciąża on w obowiązkach i zadba o dobry wizerunek. Automatyczne monitorowanie usług w internecie z powiadomieniem i raportami naprawdę ułatwia życie. Czas to pieniądz – w ten sposób na pewno go zaoszczędzisz.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.