Profesjonalne zdjęcia produktów

Wstęp

Prowadząc sklep internetowy z pewnością często spotykasz się z koniecznością dodawania do niego nowych porcji asortymentu. Musisz zatem wykonać zdjęcia produktów do sklepu internetowego, aby poszczególne pozycje sklepowe opatrzyć zachęcającymi fotografiami. W tej sytuacji masz dwa wyjścia. Możesz samodzielnie wykonać zdjęcia produktów lub zlecić wykonanie zdjęć zewnętrznej firmie. Poniżej przedstawiono opis obu rozwiązań.

Jak wykonać zdjęcia produktów do sklepu internetowego

Samodzielne wykonywanie zdjęć do sklepu internetowego – jeżeli zdecydujesz się wykonać zdjęcia swojego asortymentu samodzielnie, powinieneś posiadać podstawowe wiadomości z zakresu fotografii cyfrowej. Najlepsze efekty osiągniesz korzystając z namiotu lub stołu bezcieniowego i dedykowanego do tego celu zestawu oświetleniowego. W ten sposób uzyskasz równomiernie i poprawnie oświetlone zdjęcia. Wyzwaniem może się okazać uzyskanie idealnie białego tła, które wydaje się być standardem dla zdjęć produktów w sprzedaży internetowej. Rozwiązaniem tego problemu jest szparowanie zdjęć, czyli operacje graficzna, polegająca na wycięciu przedmiotu z jego tła. Wymaga to pewnej wprawy, efekty na początku mogą nie być zadowalające, ale kilkanaście godzin ćwiczeń powinno przynieść dobre efekty. Będzie wtedy możliwe oddzielenie przedmiotu widocznego na zdjęciu od jego tła i zastąpienie tego tła kolorem białym. Szparowanie zdjęć możesz przekazać do wykonania zewnętrznej firmie. W Internecie z pewnością znajdziesz serwisy, które szybko i dokładnie oszparują zdjęcia za Ciebie. Zaoszczędzisz w ten sposób czas, którego poświęcenie byłoby konieczne, aby nauczyć się otrzymywać wystarczająco dokładną ścieżkę szparowania.

Profesjonalne zdjęcia produktów – to rozwiązanie poleca się osobom, które nie mają doświadczenia w fotografii, a także firmom, które czas potrzebny na wykonywanie i obróbkę zdjęć produktowych mogłyby poświęcić na znacznie bardziej istotne zadania. Pamiętaj, że klient robiący zakupy w Internecie, swoje decyzje zakupowe podejmuje w dużej mierze na podstawie wizualnej atrakcyjności Twojego asortymentu, toteż zdjęcia niskiej jakości z pewnością nie pomogą Ci w podniesieniu Twojej sprzedaży. Lepszym, rozwiązaniem będzie zlecenie wykonania zdjęć firmie, której specjalnością jest fotografia reklamowa. Zwykle możesz dostarczyć zdjęcia samodzielnie lub przesłać swoje produkty do siedziby firmy kurierem. Po wykonaniu zdjęć otrzymasz je tą samą drogą. W ten sposób będziesz mieć pewność, że Twój asortyment zostanie przedstawiony tak doskonale, jak na to zasługuje. Dodatkowo, zdjęcia będą już oszparowane, więc będziesz mógł wykorzystać je także na przykład w projekcie gazetki reklamowej lub dowolnego innego materiału reklamowego.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. ZenekQ napisał(a):

    Ciężko było znaleźć ten artykuł w google, strona ciekawa, zasługuje na większy ruch. SEO w 2015 stało się bardzo trudne, jest coś co ci się napewno przyda, poszukaj sobie w google – niezbędnik dla każdego webmastera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *