Roboty FANUC – spawalnicze, lakiernicze a może paletyzujące?

roboty FANUC

Celem podniesienia wydajności produkcji oraz dokładności wytwarzanych produktów, coraz więcej fabryk decyduje się na zakup robota przemysłowego. I tak w zależności od obszaru działań na rynku, wielkości fabryki oraz zaplecza finansowego, różne firmy decydują się na zakup różnych robotów. Dziś pośród robotów pracujących w przemyśle najczęściej spotkamy takie roboty jak:

robot spawalniczy, robot paletyzujący, robot lakierniczy, robot do montażu czy obsługi maszyn, robot pakujący i wiele innych.

Od dłuższego już czasu, tj. mniej więcej od 20 lat, proces robotyzacji stał się procesem nieustannie postępowym i to chyba na całym świecie. Pierwszymi, którzy spojrzeli na fabryki i zobaczyli w swoich wizjach pracujące w nich roboty były firmy: FANUC, ABB, Kawasaki, KUKA czy Mitsubishi. Firma FANUC Robotics od 1972 roku dostarcza swoim klientom roboty przemysłowe a nawet kompletne stanowiska zrobotyzowane. Niestety, z uwagi na koszt nowego robota, nie każdą fabrykę na nie stać… W tym miejscu pojawia się interesująca alternatywa, nie tylko z punktu widzenia fabryk o ograniczonym budżecie ale ogólnie każdych, bo przecież każdemu zależy na cięciu kosztów ;) Alternatywą tą są roboty używane. Aktualnie niewiele firm na rynku polskim zajmuje się handlem robotami używanymi, jednak jest jedna na którą warto zwrócić szczególną uwagę. Najlepsza firma dystrybuująca używane roboty FANUC ma siedzibę w Libertowie pod Krakowem a jej aktualną ofertę można znaleźć na stronie: www.robotyfanuc.pl. Firma zajmuje się regenerowaniem używanych robotów, doprowadzając je do stanu używalności i przydatności na długi czas. Z robotami jest bowiem trochę tak, jak z dobrymi samochodami. Jeśli się o nie zadba, będą służyć swemu właścicielowi przez długie lata. Kluczem do sukcesu jest, jak wszędzie, rzetelne podejście do tematu. Każda naprawa czy serwis robota a także budowa od podstaw stanowiska zrobotyzowanego podlega wieloetapowemu projektowaniu. Zaangażowanie wielu osób gwarantuje minimalizację ryzyka wystąpienia błędów. W dobie rozwoju technik CAD-owskich, każdy klient może wirtualnie obejrzeć swoje zamówienie, jakby stało tuż przed nim. Drogi czytelniku, jeśli posiadasz własną fabrykę, lub planujesz ją otworzyć, nie zwlekaj z zakupem. Im wcześniej się zdecydujesz, tym większe będą Twoje zyski:)

Roboty FANUC – daj im zarobić Twoje pieniądze…

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.