Różne rodzaje masażu

Po powrocie z pracy, po całym ciężkim dniu, jedyne o czym myślimy to odpoczynek i sen. Kiedy dopada nas stres, zmęczenie bądź też skurcz mięśni, masaż może stać się idealnym rozwiązaniem na męczące dolegliwości. Zależnie od tego jakiego rezultatu oczekujemy, do wyboru mamy kilkanaście form masażu. Przyjrzyjmy się tym bardzo popularnym:

Masaż klasyczny – zależnie od tego z jaką intensywnością będzie przeprowadzony, potrafi on być pobudzający, leczniczy, odprężający itp. Służy do poprawienia stanu psychofizycznego pacjenta oraz do zapobiegania i leczenia rozmaitych chorób czy też urazów. Masaż klasyczny w dużej mierze polepsza kondycję naszej skóry, która będzie po nim dużo lepiej ukrwiona i dotleniona.

Masaż kręgosłupa – służy przywróceniu działania kręgów i ich należytego położenia. Bardzo zalecany jest przy różnego typu skrzywieniach kręgosłupa, skoliozie czy też przeciążeniach. Działa bardzo odprężająco na mięśnie grzbietu.

Masaż kosmetyczny – jest bardzo przydatny dla skóry buzi i szyi, jednakże sprawdza się także w redukcji cellulitu. Skóra jest oczyszczona, odżywiona i pobudzona przez krew oraz limfę. Po kilku, kilkunastu zabiegach zmarszczki mogą się zminimalizować lub zaniknąć. Masaż tego rodzaju regeneruje, ujędrnia, wygładza i uelastycznia skórę a także tkankę podskórną.

Masaż odchudzający – masaż ten stosowany jest do rozbijania czy też rozdrobnienia tkanki tłuszczowej znajdującej się pod skórą, pozbycia się wszystkich toksyn znajdujących się w organizmie, polepszenia ukrwienia skóry, co przyspiesza znacząco przemianę materii. Podczas masażu odchudzającego przeważnie używa się kremów, które pobudzają metabolizm komórek, pomagają w eliminacji tkanki tłuszczowej oraz ułatwiają usuwanie nadmiaru wody oraz toksyny.

Systematyczne korzystanie z usługi masażu pomoże nam odprężyć nasze ciało i w znacznym stopniu polepsza ogólne samopoczucie. Aby masaż był dobrze i umiejętnie zrobiony obiekt, do jakiego się wybierzemy winien mieć na swoim wyposażeniu krzesła do masażu. Cudownie przydają się one np. w masażu kręgosłupa. Sprawiają, że doskonałe uczucie masażu staje się jeszcze bardziej przyjemne.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.