Skały z betonu budują klimat twojego ogrodu

Klimatyczny ogród skalny

Kamienne dekoracje ogrodowe

Urządzając ogród, główną rolę grają zazwyczaj starannie dobrane rośliny, jednak szukając urozmaicenia i atrakcji zwracającej uwagę można stworzyć ozdobę na bazie kamienia. Często spotykamy się z taką formą wystroju nie mając świadomości, że zachwycający nas kamień jest sztuczny.

skalne dekoracje z betonu mają wiele zastosowań

W przypadku ogrodu mówimy często o takiej formie materiału jak skały z betonu, które będą trwałe i odpowiednie do uformowania. Mogą one tworzyć ciekawą ścieżkę w ogrodzie, zaciszny kąt czy po prostu ozdobę miłą dla oka. Możliwe jest stworzenie również groty, jaskini lub kamiennych schodów. Funkcję ozdobną natomiast najlepiej pełnią sztuczne głazy, które są odporne na warunki atmosferyczne, proste w utrzymaniu w czystości oraz oczywiście dokładnie tak uformowane, aby odpowiadać właścicielowi ogrodu, o co trudno w przypadku naturalnych skał. Materiał wierzchni jest idealnym odwzorowaniem naturalnego kamienia, natomiast w środku spotykamy różne wypełnienia.

Imitacja skał jest idealną bazą do stworzenia sztucznego wodospadu czy oczka wodnego, nadają się jako baza dla roślin pnących, co daje bardzo naturalny efekt bez możliwości uszkodzenia materiału.

Sztuczne skały mają szerokie zastosowanie, zarówno w przydomowych ogródkach jak i ogrodach zoologicznych, parkach, hotelach. Ich zastosowanie nadaje odpowiedniego klimatu danemu miejscu, barwy oraz struktura odpowiadają tym, jakie spotykane są w naturze. Jest to nowoczesne i ciekawe rozwiązanie zapewniające wyjątkowe efekty wizualne, a efektem możemy cieszyć się długie lata.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.