Kilka słów o oświetleniu sypialni

sypialnia

Pokój sypialny jest wyjątkowym miejscem w każdym domu. W ciągu dnia zazwyczaj stoi pusty, jednak gdy zapada zmrok, jest oblegany. Jest to miejsce, w którym każdy powinien czuć się bezpiecznie. Jest też związane z naszą intymnością. Urządzając to pomieszczenie, powinniśmy zadbać o nasze indywidualne potrzeby.

Sypialnia powinna być urządzona tak, by gospodarze domu czuli się w niej dobrze. Wygodne łóżko, funkcjonalne meble, czy ładny kolor ścian to tylko niektóre z aspektów, o które powinni zadbać. Bardzo ważne jest również odpowiednie oświetlenie tego pokoju. Powinno być ono estetyczne oraz spełniać swoje funkcje, tak by stworzyć oazę spokoju i miejsce, gdzie będziemy regenerować swoje siły.

Zazwyczaj światło w pomieszczeniach pełni dwie funkcję. Pierwsza z nich to funkcja użytkowa, druga to funkcja estetyczna. W zależności od pomieszczenia będzie nam zazwyczaj zależało bardziej na jednej z nich. Jednak sypialnia jest miejscem specyficznym, w którym zazwyczaj chcemy zachować balans pomiędzy tymi funkcjami.

Na pewno bardzo ważnym elementem sypialni jest oświetlenie górne, czyli lampy z żyrandolem. Oświetlają one cały pokój, co jest bardzo przydatne w nocy oraz w ciemne jesienno-zimowe poranki . Wybierając oświetlenie górne, należy tak dobrać lampę i żyrandol, by światło nie było zbyt mocne, a całość wizualnie pasowała do wystroju pokoju.

Oprócz oświetlenia górnego w sypialni bardzo często spotykamy również oświetlenie stojące w postaci dużych lamp lub małych lampek nocny znajdujących się zaraz przy łóżku. Pełnią one funkcję typowo użytkową, zapewniając nam odpowiednie oświetlenie do czytania książek, pracy na komputerze czy innych czynności, które możemy wykonywać w łóżku. Nie możemy jednak zapomnieć, by oprócz użytkowego aspektu, również te lampy były estetyczne i wpasowywały się w całokształt sypialni.

Czytaj więcej na: lampy do sypialni

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.