Agro-ogród czy szkółka drzew?

Każdy szczęśliwy właściciel własnego ogródka, lub innego kawałka zieleni w pewnym momencie chciałby zrobić lub rozbudować swój ogródek, lub ogród. Udaje się więc albo do szkółki drzew, marketu lub małego Agro-ogrodu w pobliżu.

Co jest lepsze? Wydawało by się, że tam gdzie lepszy wybór, tam lepiej. Otóż, niekoniecznie. Im więcej drzewek, roślin i innej zieleni na placu, tym ciężej o to wszystko zadbać. Fakt, że w dużej szkółce wybór jest ogromny, tak samo jak w marketach, w których jakość roślin często nie jest najlepsza. Można by rzec, że nie jest nawet dobra, ponieważ gdy klient nie kupi jakiegoś drzewka, lub rośliny, ona dalej tam stoi, pracownicy mają dużo innych spraw na głowie, więc czasem nawet ich nie podlewają.

Inaczej jest w małych, prywatnych agro-ogrodach, gdzie w ofercie może nie ma setek gatunków roślin i drzewek, ale są one zadbane, nawożone i podlewane regularnie. Możemy liczyć także na dobrą radę właściciela, który nie doradzi nam zakupu czegoś co zepsuje nam wystrój ogrodu, dużo kosztuje, lub jest ciężkie w utrzymaniu. W marketach czy szkółkach drzew często możemy spotkać się z mnóstwem asortymentu potrzebnego do utrzymania ogrodu w jak najlepszym stanie i porządku. Często jednak doradzają nam to co gorzej schodzi, co jest droższe i gorszej jakości.

Mały agro-ogród prowadzi raczej człowiek z pasją, który zna się na rzeczy i robi to co lubi. Do mniejszych agro-ogrodów często mamy nie po drodze, ale jednak lepiej nadrobić kilka kilometrów, aby tam dotrzeć, bo można wiele zyskać.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.