Instalowanie naświetlacza

Naświetlacze mogą służyć jako nadplanowe zabezpieczenie twojego domostwa i równocześnie doświetlić taras lub ogród na nocne spotkania. Naświetlacze można znaleźć w różnych tonacjach, wielkościach i kształtach.

Etap pierwszy

W każdego rodzaju pracy związanej z elektrycznością ważne jest, aby wyłączyć źródło prądu. Każdorazowa styczność przyrządu lub skóry z prądem elektrycznym może skończyć się bólem .

Krok drugi

Wybierz przestrzeń, gdzie chciałbyś zainstalować naświetlacz lub naświetlacze. Możesz dołączyć te światła do garażu, na zewnątrz domu z widokiem na taras, a nawet wzdłuż ogrodzenia ogrodu, aby więcej dostrzegać. Kiedy masz już wskazane miejsce, należy w ścianie wydrążyć dziurę.

Faza trzecia

Gdy wyciąłeś już otwór, musisz następnie przerzucić kabel poprzez rozdzielnicę elektryczną. Możesz to przygotować w dwa sposoby: dopiąć do najbliższego wylotu wtyczki czy też dopiąć do przełącznika, jeżeli dysponujesz prądem w prywatnym obwodzie zamkniętym. Do dopięcia do gniazdka, powinno się powyjmować wtyczki z rozdzielnicy elektrycznej. Przeciągnij kabel przez obszar dostępu wyłącznika i podłącz czarny kabel do wskazanej śruby. Podłącz kabel zielony i biały na pasku metalu w wyłączniku i dokręć .

Krok czwarty

Zainstaluj naświetlacz. Po naszykowaniu kontaktów w domu doprowadź drut do naświetlacza. Posplataj korespondujące druty razem i obklej taśmą co najmniej na centymetr. Przyłącz naświetlacz przygotowanym sprzętem

Faza piąta

Czarny drut od generatora prądu elektrycznego dopnij poniżej włącznika światła, a czarny kabel od naświetlacza przyczep powyżej. Dołącz do gołego kabla miedzianego śruby zielonej i nastaw przełącznik w rozdzielnicy elektrycznej. Zabezpiecz wkrętami i dołącz płytę czołową.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.