Jak skutecznie prać delikatne tkaniny?

Mimo, że pralki automatyczne już dawno stały się podstawowym elementem wyposażenia w każdym gospodarstwie domowym, przez długi czas ich możliwości były ograniczone, ponieważ nie były one w stanie poradzić sobie z efektywnym czyszczeniem najbardziej delikatnych tkanin. Przez lata jednak wiele się zmieniło i współcześnie najlepsze modele tych urządzeń posiadają już odpowiednie funkcje i programy, dzięki którym możemy zapomnieć o problematycznym i czasochłonnym ręcznym praniu ubrań z wełny czy jedwabiu.

Unikalne ruchy bębna

Niezwykle innowacyjnym rozwiązaniem, które pozwoli nam na pranie delikatnych tkanin w pralce automatycznej, jest innowacyjny system 6 Motion DD. Tajemnica jego efektywności tkwi w nietypowych ruchach bębna, gwarantujących zarówno najlepsze efekty samego czyszczenia, jak również ułatwiają późniejsze prasowanie. Za sprawą ruchów pełnoobrotowych pranie jest równomierne i nie dochodzi do splątywania się tkanin. Z kolei w trakcie pobierania wody aktywuje się tryb „intensywny półobrót”, dzięki któremu w bębnie dochodzi do powstania swoistej niecki z wody, co pozwala na naprawdę dokładne spłukanie detergentu. W momencie obracania się bębna pranie jest dodatkowo natryskiwane wodą dzięki specjalnemu systemowi cyrkulacji wody, przez co namaczanie trwa krócej i jest równomierne. Kolejny tryb prania, który zawierają niezawodne pralki od LG to rolowanie. Delikatne obracanie tkanin, które następnie są upuszczane (to już następny z trybów), aby skutecznie oddzielić je od bębna i zapobiec ich nadmiernemu gnieceniu się. Ostatnią fazą jest kołysanie – pranie jest wówczas obracane, za sprawą kolistego ruchu, poniżej poziomu wody, dzięki czemu delikatne tkaniny nie są narażone na uszkodzenia.

Cudowne działanie pary

ID-100144933Świetne efekty zapewnia również technologia True Steam, opierająca się na wykorzystaniu pary. Jakie daje ona korzyści? Przede wszystkim nasze ubrania mogą zostać całkowicie odświeżone w rekordowo krótkim czasie, nieprzekraczającym 20 minut! Co więcej, dzięki True Steam wszelkie zagniecenia redukowane są bez prasowania, a przyjemny i świeży zapach tkanin uzyskamy bez użycia środków chemicznych, które mogą mieć niekorzystny wpływ na stan najbardziej delikatnych materiałów.

Warto wspomnieć również o tym, że powyższe funkcje nie tylko gwarantują, że pranie delikatnych tkanin nie skończy się ich uszkodzeniem, ale mają również pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Pozwalają bowiem skutecznie pozbyć się alergenów oraz resztek detergentów, które są częstą przyczyną podrażnień skóry oraz występowania objawów uczulenia.

fot.freedigitalphotos.net

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.