Naklejki ścienne – szybki sposób na odświeżenie pokoju

Jak ozdobić gładką ścianę?

Każdy z nas odczuwa czasem potrzebę zmiany wystroju mieszkania. Nawet najlepsze aranżacje z czasem się nudzą, a ściany tracą swój idealny wygląd. Generalny remont często nie wchodzi jednak w grę, czasem z powodów logistycznych, a czasem – ekonomicznych. Na szczęście sięgnąć można po proste, lecz skuteczne rozwiązania umożliwiające metamorfozę wnętrz. Jednym z nich są naklejki ścienne.

Gdzie umieścić naklejki?

Naklejki na ścianę są dekoracją niezwykle efektowną, jednak aby prezentowały się jak najlepiej, trzeba spełnić kilka warunków. Przede wszystkim jeżeli na ścianie są już jakieś elementy dekoracyjne, trzeba uważać z doborem naklejek, by nie „zginęły w tłumie”. Ewentualnie można wygospodarować dla nich kawałek wolnej przestrzeni. Trzeba przy tym zadbać o należytą odległość między naklejkami a innymi dekoracjami. Na dużej przestrzeni nie umieszczajmy małych naklejek, gdyż będą mało widoczne. Podobnie odwrotnie – duże naklejki na niewielkim kawałku ściany mogą wyglądać nienaturalnie i przytłaczająco.

Jakie naklejki ścienne wybrać?

Jeżeli chodzi o wzornictwo, wybór jest przeogromny. Znaleźć można naklejki ścienne dedykowane do każdego pomieszczenia, a więc na przykład z motywem jedzenia do kuchni lub bajkowe do sypialni dziecięcej. Nie mniej bogata jest kolorystyka. Dodatkowo wielu producentów oferuje przygotowanie wyrobu według pomysłu klienta. Wybierając naklejki warto pamiętać, by pasowały kolorystycznie do wnętrza, to znaczy albo z nim harmonizowały, albo ciekawie kontrastowały. Należy też zadbać o spójność stylistyczną. Pamiętać też trzeba, że mamy dwa rodzaje naklejek – zwykłe i welurowe.

Jak montować naklejki?

Naklejki ścienne są banalne w montażu. Wystarczy przetrzeć ścianę suchą szmatką, a w rzadkich przypadkach – najpierw odtłuścić, bu klej dobrze się trzymał. Następny krok to „przymierzenie” naklejki do ściany – warto tutaj skorzystać z poziomicy. Kiedy pozycja naklejki jest ustalona, wystarczy oderwać ochronną folię i przykleić dekorację. Gotowe! Uwaga – jeżeli ściana była malowana, trzeba odczekać kilka do kilkunastu dni, inaczej naklejka może nie przytwierdzić się tak jak trzeba.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.