Oprogramowanie to nie wszystko

Bardzo rozwinięta technologia informatyczna i idące z nią narzędzia sprawiają, że w polu zarządzania zasobami jest ogromne. Dostawców oprogramowania przybywa, systemy dostępne są pod każdą firmę. Jednak samo oprogramowanie to nie wszystko, o czym możemy się dowiedzieć.

Wydawać by się mogło, że dobre oprogramowanie załatwi sprawę w zarządzaniu procesami. Dobre oprogramowanie, czyli takie:

  • którego funkcjonalności są bardzo duże konkurencyjne
  • którego system jest skalowalny
  • które nastawione na rozwój
  • które jest dostępne poprzez urządzenia mobilne
  • które obejmuje wszystkie kluczowe obszary działalności przedsiębiorstwa

Powyższe cechy świadczą o jakości oprogramowania ERP. System, który wszystkie te składowe zawiera jest systemem dobrym, co jednak nie znaczy, że ten system koniecznie trzeba wybrać do zarządzania własną fabryką.

Aby firma mogła cieszyć się wsparciem oprogramowania biznesowego konieczne są dodatkowe aspekty. Pierwszym z nich jest wdrożenie. Nawet najlepszy system, o funkcjonalności i możliwościach przewyższający konkurencję źle wdrożony jest nic warty. Udane wdrożenie jest ściśle związane z zaletami systemu. Wdrożenie ERP do odpowiedni ludzi zarówno po stronie wykonawców jak i odbiorców. Zanim zacznie się wdrożenie kompetentni pracownicy firmy dostarczającej oprogramowanie muszą zrozumieć jak działa firma. Bez tego zrozumienia nie ma mowy o udanym wdrożeniu, albo o nie pełnym wdrożeniu. Zrozumienie procesów firmy to podstawowy krok w wdrożeniu oprogramowania.

Innym bardzo ważnym elementem jest wsparcie użytkownika. Pierwsze dni, tygodnie użytkowania programów to nie łatwe zadanie i sporo problemów. Firma, która nie dba o własnych klientów nie przetrwa na rynku. Opinia będzie się ciągła za nią cały czas. A więc warto przed wyborem dostawcy oprogramowania zapoznać się z opiniami na temat danej firmy.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.