Outsourcing usług IT w biznesie

Zarząd każdej korporacji posiadający swoją sieć IT powinien stale mieć na swojej uwadze dwa podstawowe problemy. Pierwszy, fundamentalny, dotyczy bezpieczeństwa składowanych danych oraz ich przepływu. Drugi natomiast, nie mniej kluczowy, tyczy się opłat, jakie trzeba doświadczać z tytułu optymalnego zachowania firmowej infrastruktury IT. Ażeby usprawnić to pierwsze, jednocześnie redukując koszty na nie, coraz więcej podmiotów przychyla się do korzystania z profesjonalnego outsourcingu IT.

Czemu jest to bezpieczniejsze? Przede wszystkim usługi IT  dają nam gwarancję kurateli sztabu specjalistów od IT bez obligowania ich do realnego stawiennictwa w korporacji. Do chwili obecnej w wielu firmach, a w pierwszym rzędzie w sektorze państwowym, panuje przeświadczenie, że dla bezpieczeństwa i optymalnej obsługi infrastruktury IT potrzeba po prostu przyjąć do pracy informatyka. Tyle, że wówczas narażamy się na sytuację, że w razie musu nasze otoczenie sieciowe pozostanie bez nadzoru, bo nawet najlepszemu etatowemu pracobiorcy może przydarzyć się nagła choroba ewentualnie inny wypadek losowy. Nieciężko sobie wyobrazić ewentualność, gdy z chwilą jego niestawienia się uszkodzenie naszego systemu IT lub inna sytuacja bez wyjścia może zatrzymać całą naszą działalność, a wtenczas do czasu uregulowania kondycji pozostanie jedynie bolesny obowiązek kalkulowania poniesionych strat.

Jak zdecydujemy się na outsourcing IT, zagwarantujemy sobie ciągłą kontrolę bez ryzyka na wymienione już zagrożenia. Wybrany w drodze outsourcingu IT podmiot (bazą większości z nich jest Warszawa) będzie niemal ciągle kontrolował, co się dzieje z firmowym IT, a w razie sytuacji kryzysowej do naszej dyspozycji będziemy mieli całe rezerwy wiedzy i zaplecza technicznego spółki, która podejmie się tego zadania. Tym samym nasze perspektywy na odcięcie się od szkodliwych procederów powiększają się wielokrotnie.

Zostając przy zagadnieniach zysków i strat warto omówić wątek wydatków za usługi opieki informatycznej. W zdecydowanej większości zdarzeń kwoty jakie ponosimy z racji nadzoru nad firmowym IT będą zauważalnie mniejsze przy selekcji zewnętrznego partnera niż decydowaniu się na zaangażowanie jednego, a tym bardziej całej grupy pracobiorców. Odejście od kosztów zatrudnienia, a przede wszystkim płacenia wszelkiej maści wymaganych składek powinno dobrze odznaczyć się w zestawieniu menadżerowanej przez nas działalności.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.