Po naukę do Wiednia

Podróże kształcą, tak zawsze powtarzali nasi rodzice. Ale kiedy ma się naście lat nie za bardzo interesuje nas przynudzanie przewodnika, najlepszą chwilą na wycieczce jest tak zwany „wolny czas”, który wykorzystujemy na wszystko, tylko nie zwiedzanie. Lata jednak lecą, a my dochodzimy do wniosku, że „mama miała racje” i warto podróżować nie tylko dla relaksu i zabawy, ale również dla duszy. Prawdziwą karmą dla naszej duszy są stolice starego kontynentu. Nie trzeba wcale daleko szukać, by poznać piękną historię miasta przechadzając się jego ulicami.

Dziś po naukę zabieramy Was do Wiednia. Stare miasto austriackiej stolicy opasa aleja zwana od jej kształtu Ring.  Powstała ona w miejsce dawnych murów obronnych, których wyburzenie jest dziełem cesarza Franciszka Józefa.  W tym roku Ring obchodzi swoją 150 rocznicę. Znajdują się przy niej najważniejsze budynki Wiednia. Między innymi Opera Wiedeńska, Parlament, cesarski Hofburg, ratusz miejski dawna giełda. To nie wszystko, przez 40 lat zagospodarowywania terenów dawnych murów powstało także kilka parków, a wśród nich Park Burggarten, czy Volksgarten.

Ring to uwielbiamy przez turystów szlak do zwiedzania miasta, ponadto znajdziemy tu wiele sklepów, butików, dobrych restauracji oraz kawiarni, jak kawiarnia Landtmana z końca XIX wieku.

Jeśli Wiedeń, to oczywiście nie może nas zabraknąć na Placu Karola, który jako centralny punkt miasta stanowi istotny węzeł komunikacyjny. Tuż obok znajdziemy Kościół Św. Karola Boromeusza.

W wielu przewodnikach, jako punkt godny zobaczenia znajdziemy Hotel Imperial. Obiekt powstał w 1873 roku i od tamtego czasu gościł wiele znanych osobistości. W hotelowej księdze gości znajdziemy wpisy dokonane m.in. przez królową Elżbietę II, Prezydenta Lecha Wałęsę, gwiazdy pop Michaela Jasksona, zespołu Roling Stones, Elizabeth Tylor czy też kreatora mody Karla Lagerfelda. Do ich dyspozycji był słynny Apartament Królewski zlokalizowany na 5 piętrze. My również mamy udział w sukcesie tego hotelu, bowiem od prawie 20 lat, za wszelkie słodkości wychodzące z hotelowej cukiernik odpowiada krakowianin Adam Wyszyński. Od ponad 140 lat w hotelu Imperial przygotowywany jest Tort Imperial, którego receptura jest pilnie strzeżona.

Podróż do Wiednia jeszcze nigdy nie była tak prosta. Pośród wielu opcji możemy wybrać m.in. autokar. Przewoźnik Polski Bus oferuje bilety w promocyjnej cenie nawet za 49 zł. Autobus odjeżdża z Katowic i Warszawy. Możemy też polecieć tanimi liniami lotniczymi z Krakowa i Warszawy. Noclegi w stolicy Austrii znajdziemy już za kilkanaście euro (hostel), kilka tysięcy euro zapłacimy za nocleg w jednym z luksusowych wiedeńskich hoteli.

Piotr, autor strony: taniarezerwacja.pl

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.