Czy poradnia odchudzania może pomóc w walce z nadwagą?

Poradnia odchudzania

Nadwaga i otyłość są już uznawane za choroby cywilizacyjne. Z nadprogramowymi kilogramami zmaga się coraz więcej osób, niezależnie od wieku i płci. Problem ten oddziałuje nie tylko na sferę fizjologiczną, prowadząc do cukrzycy, chorób układu krążenia i układu ruchu. Wiele osób nie akceptuje swojego „większego” ciała, co staje się źródłem niskiej samooceny i może skutkować depresją i innymi zaburzeniami natury psychicznej.

Walka nadwagą

Wielu pacjentów z nadwagą próbuje samodzielnie znaleźć metodę powrotu do szczupłej sylwetki. Niestety, proces chudnięcia bywa często skomplikowany przez towarzyszące schorzenia, np. na tle hormonalnym. Nieświadomy ich pacjent sięga po reklamowaną jako skuteczna dietę, która nie przynosi pożądanych rezultatów. Decyduje się więc na następną, i następną, i następną… W końcu zrezygnowany poddaje się i nierzadko tyje jeszcze bardziej. A źle dobrane diey, zamiast pomóc, sieją spustoszenie w organizmie.

Wizyta w poradni dietetycznej

Czy w takim razie poradnia odchudzania będzie remedium na wszelkie przypadki nadmiernej masy ciała? Na pewno nie, ale w wielu wypadkach na pewno pomoże. Przede wszystkim kompetentny i doświadczony dietetyk zacznie współpracę z pacjentem od dogłębnego wywiadu. Nie chodzi tylko o tak zwany wywiad medyczny, ale także o niezwykle istotne informacje na temat trybu życia pacjenta. Ważne jest to, czy pracuje, jaki rodzaj pracy wykonuje, czy potrafi i lubi gotować, czy ma na to czas, czy prowadzi aktywność fizyczną, co lubi jeść, ile posiłków i kalorii dziennie przyjmuje. Jest to potem wykorzystywane celem przygotowania zindywidualizowanego planu dietetycznego.

Dieta skrojona na miarę

Dieta personalna uwzględnia zatem wszystkie okoliczności mające wpływ na wahania wagi. Jednocześnie uwzględnione są preferencje pacjenta odnośnie smaku potraw i sposobu ich przygotowywania. Dzięki temu nie ma on poczucia, że musi się wszystkiego wyrzekać, a jedzenie nie kojarzy mu się z poświęceniem. Poradnia odchudzania jest także miejscem, gdzie odchudzający się w każdej chwili mogą skorzystać z cennych wskazówek i wsparcia nie tylko dietetyka, ale także psychologa specjalizującego się w tej dziedzinie. Jak znaleźć takie miejsce? Wystarczy w oknie wyszukiwarki wpisać hasło „poradnia odchudzania Warszawa” lub podobne.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.