Prezent dla mamy

prezent dla mamy

26 maja obchodzić będziemy krajowy Dzień Matki, a więc to już ostatni dzwonek na to by sprawić swojej mamie wyjątkowy prezent. Zostawiając decyzję o zakupie prezentu na ostatnią chwilę narażamy się na niepotrzebny stres i komplikacje, które mogą wyniknąć z zabiegania i poszukiwań pod presją czasu.

Warto pamiętać, że najlepszym prezentem dla każdej z mam będzie sama nasza obecność, spędzenie z nią wspólnego czasu, wycie herbaty i rozmowa, wspólny śmiech czy wspomnienia. Upominki zrobione czy kupione są tak naprawdę tylko niewielkim dodatkiem do tego co sami możemy swojej mamie zaoferować. Niemniej jednak przyjęło się w naszej kulturze, że z okazji Dnia Matki warto jednak poświęcić trochę czasu i pieniędzy na sprawienie jej nawet symbolicznego upominku.

Co podarować swojej mamie? Na to pytanie najlepiej odpowie sobie samodzielnie, bowiem nikt tak nie zna mamy jak jej dziecko. Warto jedynie podpowiedzieć, że na co byśmy się nie zdecydowali i jaki prezent dla mamy będzie chodził nam po głowie, warto zawsze dobierać go pod charakter, zamiłowania i zainteresowania swojej mamy, bowiem w ten sposób zyskujemy bardzo duże szanse na to, że wyprany przez nas upominek faktycznie się spodoba i wywoła radość na twarzy naszej rodzicielki.

prezent dla mamy

Prezent dla mamy nie musi być ani niesamowicie drogi, ani nie wiadomo jak skomplikowany czy rozbudowany, najważniejsze by był zrobiony z głową i odzwierciedlał choć trochę naszą wdzięczność, szacunek i miłość do matki. Prezent dla mamy może przyjąć formę książki, dekoracyjnego plakatu, zestawu kosmetyków, słodkościami czy zabraniem jej do ulubionej kawiarni. Dzień Matki powinniśmy świętować wspólnie, a jeżeli nie jest to z różnych względów możliwe to sama pamięć czy rozmowa przez telefon mogą również wywołać radość i poczucie bliskości.

Dzień Matki jest świętem szczególnym, bowiem mimo że obchodzony jest jeden raz w roku, to kumuluje on w sobie uczucia i emocje, które gromadzą się przed cały rok. Pamiętajmy, że nasze mamy nie są mamami tylko 26 maja i że szacunek i wdzięczność za ich pracę i trud włożony w nasze wychowanie należy im się codziennie. Niestety nie zawsze mamy czas czy siłę, na to by w ciągu roku przysiąść i na spokojnie porozmawiać czy spędzić chwilę ze swoją mamą. Dlatego właśnie w tym szczególnym dniu jest ku temu najlepsza okazja.

Kupmy kwiaty, zabierzmy ze sobą bombonierkę i odwiedźmy swoje mamy, wypijmy z nimi kawę, porozmawiajmy, pośmiejmy się ze swoich wspólnych wspomnień. To może być najprostszy i zarazem najlepszy prezent dla mamy jaki kiedykolwiek otrzymała.

Wszystkiego Dobrego życzymy wszystkim Mamom!

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.