Sposoby na naukę języków obcych

Języki obce to dzisiaj podstawa – naukę zaczyna się już w przedszkolu. Zasada jest prosta – im wcześniej, tym lepiej. Umiejętności językowe należy ćwiczyć intensywnie – zdarza się, że lekcje w szkole to za mało. Warto więc uczyć się samodzielnie – grunt to systematyka.

 Zalety szkoły językowej

Dla tych uczniów, którzy się w klasie nudzą czeka kurs angielskiego Żory oraz inne miejscowości oferują wiele zajęć w szkołach językowych. Ich podstawową zaletą jest prowadzenie lekcji w małych grupach – dzięki temu nauczyciel ma szansę odpowiedzieć na wszystkie pytania i porozmawiać z każdym uczestnikiem kursu. To ważne, ponieważ najważniejsze są ćwiczenia praktyczne.

705_3567810

 Nauka nie musi być nudna

Materiał należy jednak powtarzać – dobrym sposobem są fiszki, z którymi można spacerować. Tramwaj nie przyjeżdża? Karteczki ze słówkami można wyjąć z kieszeni i powtarzać. Niektórzy polecają tez przyklejanie kartek ze słówkami lub regułkami w różne miejsca. Lodówka, drzwi od szafy – tu często zaglądamy. Aby utrwalić sobie umiejętności warto też doglądać anglojęzyczne4 filmy oraz przede wszystkim rozmawiać. Wyjazd za granicę to najlepszy test naszych językowych umiejętności. Wtedy gramatyka schodzi nieco na drugi plan, a najważniejsza jest sprawna komunikacja z kimś, kto nie zna naszego języka ojczystego.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.