Światło LED doda uroku Twoim wnętrzom

profile led

Urządzając mieszkanie, bardzo ważnym aspektem w planowaniu i gospodarowaniu przestrzeni, jest odpowiedni dobór lamp, barwy światła i lokalizacji punktów świetlnych. Może to w znaczący sposób wpłynąć na nasz komfort wypoczynku w przyszłości. Na co zwrócić uwagę przy wyborze takich elementów?

Ustawienie lamp jest bardzo ważne

W zależności od tego, czy mamy do zagospodarowania duże, czy małe przestrzenie, ustawienie lamp jest bardzo ważne. Oczywiste jest to, że na małej przestrzeni nie ustawimy trzech lamp stojących i pięciu żyrandoli, natomiast gra świateł w pomieszczeniach daje nam poczucie komfortu i możliwość szybszego wypoczynku po pracy. Dobrze by było, aby w pomieszczeniu, w którym spędzamy najwięcej czasu – zazwyczaj jest to salon, były zainstalowane różne intensywności światła. Ważne, aby było to światło ciepłe, które nie męczy naszych oczu, zazwyczaj w większości miejsc pracy, zamontowane są lampy o zimnych barwach, które dość szybko męczą nam wzrok.

Taśmy wytwarzające światło LED

W domu warto zaopatrzyć się w barwy odwrotne, czyli ciepłe. Polecam zamontować „ściemniacz” światła, który jest uniwersalny do większości typów przełączników, pozwala on regulować w szerokim zakresie intensywność światła. Innym ciekawym pomysłem jest zamontowanie taśm, które wytwarzają światło LED, możliwości kolorystycznych jest bardzo wiele a sposób montażu jeszcze więcej. Najpopularniejszym z nich, jest zrobienie tzw. podwieszanego sufitu, gdzie profile LED ukryte są za płytami, co po ich włączeniu daje piękną łunę światła. Bez problemu można funkcjonować w takim świetle, a odpoczynek jest dużo przyjemniejszy.

Warto zaznaczyć jeszcze, że dekoratorzy wnętrz bardzo często posługują się oświetleniem ledowym, jest to bardzo oszczędne światło, które dodaje uroku każdym powierzchniom.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.