Jak wyczyścić laptopa, aby omijać serwis komputerów?

Jak każde urządzenie, które użytkujemy, tak komputery stacjonarne i tym bardziej mobilne typu laptopy. czy notebooki mają skłonności do brudzenia się. Z zewnątrz najczęściej brudzi się klawiatura oraz matryca. A to właśnie brud jest często przyczyną awarii i szukania serwisu komputerowego. O wiele przyjemniej jest pracować na czystym i zadbanym komputerze. Przejrzysta matryca z pewnością poprawia widoczność ekranu, a czyste klawisze nie sprzyjają bakteriom i zarazkom. Czyszczenie laptopa regularnie powoduje, iż czynności te nie będą wymagać większej pracy niż np. laptop czyszczony raz na rok. Ponadto z pewnością opóźnią wszelkie usterki i interweniujący serwis komputerów.

W co warto kupić, aby omijać serwis komputerów?

Warto zaopatrzyć się w pewne akcesoria, które na pewno ułatwią doprowadzenie naszego sprzętu do estetycznego ładu. Potrzebne będą szmatki wykonane z mikrofibry. Można również kupić sprężone powietrze. To jedno z lepszych rozwiązań do czyszczenia każdego typu komputera. Ekrany warto przemywać specjalnymi nawilżonymi szmatkami do czyszczenia ekranów LCD. Wszystkie te rzeczy można zakupić w serwisie komputerowym, dobrych supermarketach i hipermarketach lub sklepach ze sprzętem elektronicznym takimi jak Media Markt, Media Expert, Saturn itp.

Jak czyścić ekran i klawiaturę?

Czyszczenie ekranu w laptopie to prosta czynność. Jeżeli mamy specjalne szmatki po prostu delikatnie wycieramy matrycę do czysta. W innym przypadku wystarcza 2 szmatki z mikrofibry i płyn do szyb. Jedną szmatkę spryskujemy płynem i przecieramy, drugą wycieramy do sucha. Gdy spryskamy matrycę bezpośrednio płynem, może dojść do uszkodzenia, a wtedy potrzebne będzie pogotowie komputerowe, z którego warto skorzystać. Obudowę wycieramy ściereczkami z mikrofibry. Klawiaturę można czyścić na wiele sposobów. Zazwyczaj używa się to sprężonego powietrza, szmatki, czy malutkiej szczoteczki. Można także używać karteczek samoprzylepnych, lecz trzeba używać ich ostrożnie. Kiedy uszkodzimy coś czyszcząc, nieodzowny będzie serwis komputerów, ponieważ zdarza się, iż drobinki kurzu mogą dostać się głębiej i spowodować uszkodzenia układu chłodzącego albo co gorsza innych podzespołów komputera. Dlatego dbajmy o nasze pecety i laptopy.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.