Zegarki męskie – 3 rodzaje, które warto mieć

zegarki męskie

Zegarki męskie mogą być różne, podobnie jak różnie jesteśmy my. Najważniejsze jednak to dobrać odpowiedni zegarek do swoich preferencji, który będzie pasował do naszego stylu i dobrze spełni swoje zadanie. Jakie zegarki męskie najczęściej wybieramy? O tym w dalszej części artykułu.

Zegarki męskie eleganckie

Pierwszym typem męskich zegarków są zegarki eleganckie. Są to czasomierze, które idealnie nadają się na różnego rodzaju oficjalne sytuacje oraz spotkania biznesowe. Pokazują status i podnoszą prestiż osoby, które je nosi. Są stonowane i wyglądają bardzo szykowanie, bardzo często mają elementy wykonane z różnego rodzaju metali szlachetnych oraz wysokiej jakości skóry. Są to również zdecydowanie najdroższe spośród wszystkich zegarków męskich.

Zegarki męskie sportowe

Drugim typem zegarków, który możemy spotkać na nadgarstkach panów, są zegarki sportowe. Pasują idealnie do luźnego i nieformalnego stylu ubioru i sprawdzają się doskonale podczas wykonywania różnego rodzaju aktywności fizycznej. Możemy dzięki nie kontrolować czas treningu oraz skorzystać z ich innych funkcji dodatkowych, w które są wyposażone. Coraz częściej bowiem tego typu zegarki, potrafią mierzyć nasze tętno oraz np. ilość kroków, które postawiliśmy. Są to też zegarki bardzo wytrzymałe, odporne na wodę, kurz i niektóre uszkodzenia mechaniczne.

Smartwatche

Ostatnim typem zegarków męskich, które chcemy przedstawić w tym artykule, są nowoczesne urządzenia zwane smartwatachami. Nie są to zwykłe zegarki, lecz zaawansowane gadżety, które mają formę zegarków. Dzięki nim możemy połączyć się z naszym smartfonem i obsługiwać bardzo wiele jego funkcji wprost z naszego nadgarstka. Zazwyczaj smartwatche mają bardzo futurystyczny wygląd, jednak coraz częściej spotykamy również urządzenia, które swoją stylistyką próbują upodobnić się do bardziej tradycyjnych zegarków. Smartwatche to idealny wybór dla wszystkich maniaków nowych technologii, których wśród panów nie brakuje.

W naszym życiu sytuacje są bardzo różne dlatego warto, jeżeli tylko mamy taką możliwość wyposażyć się w kilka zegarków na każdą okazję. Dzięki temu niezależnie od tego, czy będziemy mieć spotkanie biznesowe, czy wybierzemy się na trening na basenie, będziemy mogli ubrać dopasowany dodatek.

Czytaj więcej na: zegarki męskie

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Adam pisze:

    Ostatnio polubiłem zegarki z paskiem silikonowym. Biją na głowę trwałością paski z innych materiałów. Chociaż oczywiście klasyczny elegancki zegarek musi być skórzany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.