Czego dotyczą szkolenia kadrowo płacowe?

Szkolenia kadrowo płacowe

Właściwie każda firma zatrudniająca co najmniej kilku pracowników posiada dział kadr i płac lub przynajmniej odpowiedzialną za te zagadnienia osobę. A nie należą one do łatwych – osoba zajmująca się kadrami i płacami powinna posiadać rozległą wiedzę z kilku dziedzin. A na dodatek przepisy dość często się zmieniają, a często też są niejednoznaczne. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się szkolenia kadrowo płacowe.

Gdzie na szkolenie?

Szkolenia takie odbywają się regularnie w większych miastach Polski. Mogą być prowadzone w trybie weekendowym lub zwykłym. Oferta jest bardzo szeroka, dlatego przed zapisaniem się na konkretny kurs warto zrobić dokładne rozeznanie. Najbardziej wartościowe są szkolenia z dużą częścią praktyczną. Podczas warsztatów rozpatrywane są konkretne przypadki – przedstawiany jest problem i uczestniczy szkolenia na podstawie przepisów mają znaleźć rozwiązanie. Istnieją także szkolenia kadrowo płacowe online, ale nie są one aż tak efektywne, ze względu na ograniczoną część praktyczną.

Poziomy zaawansowania

Najlepsze firmy szkoleniowe prowadzą kursy na dwóch poziomach zaawansowania. Pierwszy skierowany jest do osób, które nigdy nie miały do czynienia z kwestiami kadrowymi i płacowymi, ale chcą zdobyć nowe i potrzebne na rynku pracy umiejętności. Z kursu podstawowego korzystają też osoby, które kiedyś pracowały w dziale kadry-płace i chcą przypomnieć sobie pewne zagadnienia oraz uaktualnić informacje. Po ukończeniu pierwszego stopnia można zapisać się na szkolenie drugiego stopnia, które skierowane jest także do osób mających na co dzień do czynienia z rozliczeniami i prawami pracowniczymi, lecz chcą podnieść swoje kwalifikacje.

Szkolenia kadrowo płacowe – tematyka

Szkolenia takie dzielą się zwykle na dwie części (moduły) – kadrową i płacową. Przykładowe zagadnienia z pierwszej części to: zasady zatrudniania pracowników, obowiązki i odpowiedzialność pracodawcy i pracowników, dokumentacja pracownicza, czas i system pracy, nieobecności i urlopy pracownicze, wynagrodzenie za pracę, zatrudnianie obcokrajowców, związki zawodowe. Natomiast tematy realizowane w module płacowym to między innymi opodatkowanie i oskładkowanie wynagrodzenia, świadczenia pozapłacowe, wynagrodzenie za czas choroby, podróże służbowe, program „Płatnik”.

Więcej na ten temat tutaj: szkolenia kadrowo płacowe Warszawa

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. W gąszczu zawiłych i nieustannie zmieniających się przepisów uważam, że takie szkolenia są potrzebne. Każdy powinien dokładnie znać swoje prawa i obowiązki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.