Ktoś porysował Twój samochód

samochódPorysowana karoseria samochodowa to nagminny problem większości właścicieli samochodów osobowych. Nawet uważając podczas jazdy i parkowania nie zabezpieczy się auta przed nieestetycznie wyglądającymi rysami na karoserii. Najczęściej sprawcami tego rodzaju zniszczeń są osoby trzecie. W większości przypadków na tego rodzaju uszkodzenia narażone są auta pozostawione na noc na parkingu przydomowym bądź zaparkowane podczas zakupów przed dużymi marketami.

Każdy z właścicieli samochodów zastanawia się jak znaleźć nieznanego sprawcę, który pozostawił jedynie po sobie ślady zniszczeń. Jeśli akurat nie było świadków zdarzenia, którzy przyłapali wandala podczas dokonywania swojego dzieła zniszczenia lub nie zapisali numerów samochodu, jaki delikatnie uderzył w nasze auto pozostawiając ślady zarysowania, większość osób rezygnuje z poszukiwań sprawcy i na swój koszt opłaca usługę lakiernika. Jednak warto przeprowadzić prywatne śledztwo i znaleźć winowajcę. Ze względu na zachowanie bezpieczeństwa wiele sklepów wykorzystuje monitoring. Kamery często rozmieszczane są również przez władze miasta oraz właścicieli dużych firm w najbardziej newralgicznych punktach. Dlatego warto skorzystać z ich zapisów i przyjrzeć się sprawcy zadrapania karoserii.

Po stwierdzeniu świeżych zarysowań karoserii trzeba koniecznie rozejrzeć się czy w najbliższej okolicy nie jest przypadkiem zainstalowany monitoring. Nowoczesny sprzęt zapisuje nie tylko niewielki obszar wokół zamontowanej kamery ale jest wstanie zarejestrować obraz nawet z odległości kilku metrów. Jeżeli stwierdzimy, że kamera należy do właściciela pobliskiego sklepu, instytucji bądź firmy warto od razu poprosić go o jego zgodę na przegląd zapisanego w przypuszczalnym czasie zdarzenia materiału. W przypadku braku zgody można zgłosić incydent na najbliższym posterunku policji i przy jej wsparciu przejrzeć zapisany przez kamerę materiał. W przypadku gdy zarysowanie samochodu nastąpi na parkingu newralgicznego punktu ulicy bądź instytucji podlegającej pod jurysdykcję urzędu miasta czy gminy warto poprosić o pomoc Straż Miejską, by sprawdziła, czy w danym miejscu nie jest przypadkiem zainstalowany monitoring.

Korzystając z zapisu kamery monitorującej okolice sklepu, urzędu czy ulicy można bardzo szybko znaleźć sprawcę zniszczenia karoserii samochodu i dobrowolnie bądź przy wykorzystaniu wyroku sądowego zmusić delikwenta do naprawienia powstałej szkody i opłacenia usług lakiernika z własnej kieszeni bądź w przypadku posiadania przez niego polisy ubezpieczeniowej z gwarancji finansowej jego ubezpieczalni.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego oferującego zabezpieczenia www.fonex.pl

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.