Poznaj chwyty gitarowe

Chwyty gitarowe to bardzo głębokie zagadnienie. Wielka liczba gitarzystów ma trudności z łapaniem ich oraz zwięzłym, lecz dokładnym zmienianiem. Mamy na to szybkie sposoby, tak więc czytaj dalej…

Załóżmy że właśnie opanowujesz chwyty gitarowe dla początkujących lub te bardziej zaawansowane – jak sposób masz je ćwiczyć, aby szybko zobaczyć rezultaty? Musisz uświadomić sobie, iż na dobrą grę chwytami składają się dwa elementy: precyzja i prędkość. Każdy z nich wymaga osobnego ćwiczenia

To jest jeden z większych powodów, dlaczego chwyty gitarowe dla dużej części początkujących gitarzystów kojarzą się z zmęczonymi palcami i długotrwałym zmaganiem – nie są w posiadaniu skutecznego zestawu ćwiczeń.

Jak opanujesz podstawowe chwyty gitarowe to będziesz mógł zagrać praktycznie każdy radiowy przebój. Polecam kolejność uczenia się:

1. najpierw akordy typu D, A, E, d, a, e
2. następnie G, C
3. następnie F i B (z poprzeczką)

Oczywiście nie wyczerpuje to zasób akordów, ale pokazuje, abyś np. Nie zaczynaj od akordu F, bo będzie dla Ciebie zbyt trudny. Zła kolejność nauki to również jedna z przyczyn dlaczego tyle osób ma z tym kłopoty.

Ostatnim elementem o którym napiszę jest praktyczne stosowanie poznawanych chwytów. Ucz się prostych piosenek, które wykorzystują poznawane właśnie przez Ciebie akordy.

Dzięki temu będziesz widział postępy i to zachęci Cię do dalszej nauki i w rezultacie coraz większych efektów.

Pamiętaj – akordy gitarowe nie muszą być trudne i zajmować wieszność do nauczenia, tylko trzeba wiedzieć jak je prawidłowo ćwiczyć.

Mam nadzieję, że ten krótki artykuł pokazał Ci właściwy sposób i dzięki temu będziesz w najbliższym czasie widział szybką poprawę Twojej gry oraz tego jak zmieniasz między sobą chwyty.

 

Pamiętaj, aby przede wszystkim czerpać radość z grania

i nigdy nie dać się wciągnąć w „ćwiczenie dla ćwiczenia” bo to nie ma sensu.

Dlatego pójdź w tej chwili do pokoju, weź gitarę, zatrzśnij drzwi i ćwicz! Ćwicznie czyni mistrza… Pamiętaj również o podanych przeze mnie regułach, ale one same w sobie nic nie dadzą, jeśli nie wprowadzisz ich w czyn.

Jeśli nie wiesz jakie akordy powinieneś ćwiczyć to poszukaj jakiś darmowych tabeli akordów w internecie, wybierz kilka i zacznij pracować.

Potem znajdź łatwe utwory, które opierają się na tych chwytych i graj ile wlezie!

Polecam utwory sprzed 20 lat znanych polskich zespołów jak np. Perfect, Lady Punk, T.Love itp. Ich utwory są często bardzo proste i świetnie nadają się na ćwiczenie.

Kiedy już będzie Ci dobrze szło, zacznij grać przed innymi – to zupełnie inne granie niż dla samego siebie. Może to być ognisko z przyjaciółmi bądź rodzina. To nie ma znaczenia, chodzi o to, aby zagrać przed ludźmi.

Po takim ćwiczeniu, powinieneś znacząco poprawić swoją grę.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.