Klimatyzacja i wentylacja


Monia
Klimatyzacja i wentylacja
Dodano przez Monia · 2 460 odsłon

To, co kiedyś było ekskluzywnym dodatkiem do lokali takich jak centra handlowe, czy restauracje, teraz wchodzi w standard wyposażenia. Standard i to nie tylko w lokalach użytkowych, ale również w normalnych domach i mieszkaniach. O ile systemy wentylacyjne umieszczane są już w planach przy budowie budynku, to o klimatyzację należy zadbać samemu. Czym różnią się te dwa pojęcia?

Systemy wentylacyjne montowane w ścianach naszych domów mają na celu odpowiednią cyrkulację powietrza, która ma odprowadzać zapachy i nadmiar wilgoci. Ma również usuwać nadmiar wydychanego przez nas dwutlenku i zastępować go tlenem, zwiększając na m komfort przebywania w pomieszczeniu.

Klimatyzacja z kolei, zwłaszcza nowoczesne urządzenia, doskonale sprawdzają się zarówno zimą jak i latem jako regulatory temperatury. Kiedy jest zbyt gorąco obniżają nam, a zimą pomagają dogrzać pomieszczenie. Jeśli zadbamy o sprzęt w klasie energetycznej A, jego pobór energii będzie minimalny. Dzięki zastosowaniu odpowiednich filtrów klimatyzator oczyszcza powietrze z kurzu i drobnoustrojów, jonizuje je i reguluje wilgotność. Rozróżniamy różne typy urządzeń, w zależności gdzie chcemy je zamontować. Naściennie, okienne bądź przenośne.

Jeśli zatroszczymy się o komfort oddychania w naszych domach otrzymamy gwarancję dobrego w nim wypoczynku i zneutralizowania większości przyczyn chorób alergicznych.

Pokaż komentarze (0)

Komentarze

Powiązane artykuły

Hobby i rozrywka

Baby shower i urodziny, gdzie najlepiej zorganizować przyjęcie?

Urodziny to zawsze powód do świętowania. Zarówno dla kilkuletniego dziecka pragnącego góry prezentów, dla świeżo upieczonej 18-nastki wchodzącej w dorosłość czy osoby...

Wysłany dnia przez BROWARPROST
Sklep internetowy

Piękna biżuteria to gwarancja dobrego samopoczucia

Każda prawdziwa kobieta posiada szkatułkę pełną biżuterii. Nie tylko lubimy kupować ją sobie same, ale również często dostajemy w prezencie. Co więcej, w ogóle nam to nie...

Wysłany dnia przez factory12