Wakacje w Sarbinowie

Gdy spojrzymy na pogodę panującą dzisiaj, stwierdzimy że lato przyszło zdecydowanie wcześniej, nie mówiąc już o wiośnie, która w tym roku nawiedziła nas rekordowo wcześniej. Jako że sezon wakacyjny dla niektórych już się rozpoczął postanowiłem, po powrocie ze słonecznego jeziora siąść do napisania artykułu o jednej z nadmorskich polskich miejscowości, którą miałem szczęście odwiedzić dwa lata temu.

Do Sarbinowa trafiłem zdecydowanie przypadkiem. Informacje dotyczące tego miasteczka zdobyłem na jednym z polskich for internetowych o tematyce turystycznej. Wypowiadał się tam na temat swojego pobytu, w tej wspaniałej miejscowości jeden z tamtejszych użytkowników. Zachwalał głównie dwie rzeczy spokój i brak tłoku. Oczywiście te dwie cechy nad Bałtykiem są niezwykle rzadkie. Poszperałem głębiej, nawet obejrzałem zdjęcia w Google grafika i przeszedłem się ulicami w Google Street. Spodobało mi się. Użytkownik polecał pokoje do wynajęcia w pensjonacie Hortensja. Skoro była to sprawdzona noclegownia, nie zastanawiając się dłużej skontaktowałem się z właścicielami i zarezerwowałem pobyt.

Sarbinowo ma swój niezwykły urok. Znajdziemy w tej miejscowości wiele zacisznych miejsc, dzikich plaż, a i w sezonie, w centrum nie będziemy obijać się o innych turystów. Miasto ma naprawdę wiele do zaoferowania, nawet kilka ciekawych historii. Znajdziemy stary zabytkowy kościół, reprezentujący neogotycką architekturę, co ciekawe latem urządzane są w nim festiwale organów co już jest niezwykle rzadkim wydarzeniem na skalę całego kraju.

Obok miasta znajdzie się coś ciekawego dla fanów botaniki. Najstarsze dęby w Polsce znajdują się obok Sarbinowa. Do samego miejsca ich zamieszkiwania, prowadzi niezwykle ciekawa trasa rowerowa oraz szlaki dla pieszych.

Samo Sarbinowo i jego obrzeża skrywają jeszcze więcej tajemnic (zobacz więcej: atrakcje w Sarbinowie). To co jednak najbardziej mnie urzekło i urzec każdego może nad morzem to właśnie niezwykłe plaże, często puste z powalonymi pniami, wdzierającymi się wydmami na plażę. Przebywając w tych miejscach zyskujemy naprawdę niezwykłe i cenne wspomnienia.

Do Sarbinowa po prostu trzeba pojechać.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Inoxtom napisał(a):

    Byłem w Sarbinowie z całą rodziną w zeszłym roku. Jest to niezwykle magiczne miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.