Charakterystyka wypożyczalni samochodów w Polsce

We współczesnym świecie olbrzymią rolę odgrywa mobilność. Niemal nieustannie gdzieś podróżujemy i to zarówno turystycznie, jak i służbowo. Do wyjazdów na większe odległości używa się przede wszystkim pociągów i samolotów. Do przemieszczania się na mniejsze dystanse wystarczą na przykład komunikacja miejska, taksówka lub po prostu rower, gdy lubimy wysiłek fizyczny. W tym artykule chciałbym jednak opisać stosunkowo nowy u nas sposób poruszania się, czyli wypożyczalnie samochodów.

W Polsce wynajem samochodów cały czas jest na etapie rozwoju, w przeciwieństwie do na przykład Stanów Zjednoczonych, gdzie jest to niezwykle popularny sposób podróżowania. Mimo tego widać u nas pewne ożywienie w tej dziedzinie,  w szczególności w dużych miastach (Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław, Gdańsk), gdzie nowe wypożyczalnie wyrastają niemal jak grzyby po deszczu. Kto może skorzystać z usługi wynajmu auta? Z reguły są to na przykład biznesmeni, przyjeżdżający do danego miasta na dłuższą delegację, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wynająć bardziej pojemne i przestronne auto, po to aby wybrać się z rodziną na wakacje.

Co oferują wypożyczalnie samochodów, aby przyciągnąć do siebie klientów? Przede wszystkim jest to flota samochodów. Oferowane auta są na ogół nowe lub co najwyższej dwu lub trzyletnie. Poza tym gama modeli jest bardzo zróżnicowana, występują w niej zarówno auta miejskie, kombi, a nawet samochody luksusowe, czy dostawcze – jak widać wybór jest naprawdę różnorodny.

Poza samymi samochodami wypożyczalnie starają się przyciągnąć klientów poprzez oferowanie najróżniejszego wyposażenia dodatkowego i ponadstandardowych usług. Będą to więc na przykład urządzenia GPS, foteliki dla dziecka, samochody zastępcze, rabaty itp. Pakiet usług dodatkowych zależy oczywiście od konkretnej wypożyczalni (przykładowa wypozyczalnia samochodow Warszawa i jej oferta).

Reasumując, wypożyczalnie samochodów są w stanie zdobyć nowych klientów, ale zależy to też w znacznej mierze od panującej na rynku koniunktury.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *