Meble kuchenne na zamówienie – kiedy warto?

kuchnia na zamówienia

Nowe mieszkanie, remont czy zwykła potrzeba zmian – każda okazja jest dobra do tego, aby zorganizować sobie w domu nowa kuchnię, która zapewni wyższą funkcjonalność i spełni nasze oczekiwania estetyczne. Zwykle mamy do wyboru dwa wyjścia. Albo kupujemy gotowe meble do naszej nowej kuchni, albo decydujemy się na bardziej indywidualne rozwiązanie – czyli meble na zamówienie. Kiedy warto skorzystać z tej drugiej opcji?

Kiedy wybrać meble do kuchni na zamówienie?

W niektórych sytuacjach niemalże nie można obejść się bez kuchni przygotowanej na wymiar, jeśli myślimy o zachowaniu chociaż podstawowej funkcjonalności. Mogą mieć na to wpływ nietypowe rozwiązania architektoniczne lub bardzo mała przestrzeń, która wymaga specjalnego przygotowania. Ogólnie rzecz ujmując meble na wymiar wybieramy wówczas, kiedy chcemy przygotować zabudowę pod istniejące warunki architektoniczne, kiedy chcemy w sposób maksymalny wykorzystać dostępną przestrzeń, lub jeśli zależy nam na meblach niepowtarzalnych, unikatowych, których nie można kupić w sklepie meblowym.

Problem małych kuchni

Małe kuchnie są trudne w zagospodarowaniu. Stosując w nich zestaw mebli kupionych w sklepie, nie wykorzystamy dostępnej przestrzeni w 100%. Poza tym meble w standardowych wymiarach mogą nie pasować do kuchni np. bardzo wąskich. Dlatego w tym przypadku jedynym sensownym rozwiązaniem jest wybór mebli na zamówienie. Każdy parametr mebli może być modyfikowany wedle potrzeb, jak np. wysokość szafek, głębokość, szerokość itp. Dzięki takiemu podejściu możemy stworzyć taką kuchnię, która idealnie wpasuje się w istniejącą przestrzeń.

Zabudowa uwzględniająca specyfikę pomieszczenia

Niektóre kuchnie mogą być trudne w aranżacji z powodu ich specyfiki architektonicznej. problemy możemy napotkać przy aranżacji kuchni na poddaszu. Skosy ścian nie ułatwiają zadania, a zastosowanie w nich standardowych mebli zapewne skończy się porażką. Tutaj warto szukać pomocy projektanta wnętrz, który przygotuje taką zabudowę, która wpasuje się w przestrzeń na poddaszu. Innymi trudnościami w kuchniach może być nietypowe rozmieszczenie i rozmiar okien, kąty rozwarte pomiędzy sąsiednimi ścianami, zaoblone ściany, schody itp.

Kiedy wystarczą gotowe meble ze sklepu?

W niektórych sytuacjach, równie dobrze sprawdzą się gotowe zestawy mebli kuchennych, które można zamówić i otrzymać krótkim czasie. Są polecane we wszystkich sytuacjach, które nie zostały wymienione w poprzedniej części tego artykułu. Mowa oczywiście o pomieszczeniach kuchennych, które mają standardową formę, nie posiadają żadnych nietypowych elementów ograniczających przestrzeń, a także przy aranżowaniu kuchni na jednej ścianie – najczęściej stosowane w kuchniach połączonych z niedużym salonem. Jednak wybierając takie meble do kuchni, warto przyjrzeć się bliżej materiałom, z których są wykonywane oraz sposobie wykończenia frontów. Lepiej unikać najtańszych wersji, gdyż bardzo szybko mogą wymagać wymiany, np. na skutek odwarstwiania się folii PCV, lub pojawienia się wybrzuszeń na krawędziach frontów czy blatu.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Vena produkującą meble kuchenne na zamówienie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.