Biszofit połtawski – ABC, czyli co warto wiedzieć.

Skąd pochodzi biszofit połtawski?

Połtawa to miasto położone we wschodniej części Europy będące ważnym punktem transportowym Ukrainy. To w jej okolicach pod koniec XX wieku odkryto złoża drogocennego minerału wykorzystywanego obecnie w preparatach z serii biszofit połtawski. Biszofit powstał wiele milionów lat temu w głębi dawnego morza i obecnie jest wydobywany w postaci solanki ze złóż zlokalizowanych nawet na głębokości 2,5 km. Dzięki takiemu poziomowi zalegania surowiec jest chroniony przed przenikaniem różnorodnych zanieczyszczeń oraz ekologiczny.

Co zawiera biszofit połtawski.

Głównym składnikiem biszofitu jest chlorek magnezu będący jednym z ważniejszych związków dla organizmu człowieka. Zawarty w biszoficie magnez reguluje pracę narządów, a współdziałając z wapniem oddziałuje na układ kostny. Inne pierwiastki obecne w biszoficie to m.in. brom, jod, żelazo czy potas. Brom wzmacnia układ nerwowy, jod wpływa na pracę tarczycy. Minerały zawarte w biszoficie przenikają do tkanek w większości przypadków poprzez skórę. Poszczególne pierwiastki współdziałają ze sobą, wspomagają cały organizm, pomagają zredukować stres i napięcie.

Kiedy i jak stosować biszofit połtawski?

Problemy z kręgosłupem, bóle mięśni, żylaki to tylko niektóre wskazania do stosowania biszofitu połtawskiego. Równie dobrze sprawdza się on jako środek w walce z dolegliwościami skórnymi czy oddechowymi. Może być zastosowany także w celu wyeliminowania cellulitu lub jako specyfik dobroczynnie wpływający na układ nerwowy człowieka.
Sposobów na wykorzystanie preparatów z serii biszofit połtawski jest wiele – wcieranie, masaże, kąpiele ogólne i miejscowe, okłady, inhalacje – z pewnością każdy znajdzie rozwiązanie wygodne dla siebie. Ważne jest, aby stosować biszofit połtawski regularnie oraz zgodnie z zaleceniami podanymi w ulotce.

Dostępność w Polsce.

Wśród produktów z serii biszofit połtawski, dostępnych na polskim rynku, znajduje się między innymi: mineralny roztwór magnezowy (profi i elit), koncentrat krystaliczny, żel czy solanka.Preparaty można nabyć bezpośrednio u dystrybutora bądź spotkać się z nimi w sklepach zielarskich, gabinetach SPA. Oczywiście istnieje także możliwość kupna online.
Naturalne produkty cieszą się w Polsce rosnącą popularnością. Działają podobnie jak niektóre leki i są dla nich dobrą alternatywą. Specyfiki z wysoką zawartością mikroelementów, bez sztucznych dodatków są dobrze przyswajane przez organizm. Do grupy takich właśnie środków należy biszofit połtawski, naturalny sposób na zdrowie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.