Oszczędzanie na samochodzie – czy to trudne?

Oszczędzanie na samochodzie

Oszczędzanie na samochodzie nie musi oznaczać tankowania najtańszego paliwa lub wręcz wypatrywania oczu w komisach aut używanych, by trafić na najlepszą okazję. Nie musimy posiadać auta, by wygodnie się nim poruszać, a do tego oszczędzać na przemieszczaniu się do pracy i z powrotem lub w inne miejsca. Tak naprawdę oszczędzanie na podróżach to rozsądne gospodarowanie swoimi pieniędzmi, by poruszać się z punktu A do punktu B tylko wtedy, gdy jest to konieczne, odpowiednimi środkami transportu.

Komunikacja miejska

To znaczy – gdy mamy wygodne połączenie komunikacyjne, możemy kilka przystanków do pracy podjeżdżać autobusem. Co czasowo nie jest wcale mniej korzystne od jazdy autem. Innym razem, gdy do przejechania mamy nieco dłuższą trasę, możemy wybrać się do innego miasta pociągiem. Czasem podróż taka jest tylko nieco dłuższa niż jazda autem, a przyjemniejsza, bo podczas jazdy nie musimy się skupiać na prowadzeniu pojazdu, ale na swoich sprawach lub nawet na spaniu.

Oszczędzanie na samochodzie – Wynajem auta

W niektórych przypadkach korzystny jest wynajem aut. Na przykład gdy przyjechaliśmy w delegację do obcego miasta, nie znamy jego topografii i jazda taksówkami byłaby zbyt droga. Z kolei poruszanie się komunikacją miejską odpada ze względu na nieznajomość mapy miasta. Jeśli wybierzemy auto na wynajem, wówczas za pomocą zamontowanego w nim GPS-u możemy wygodnie jeździć komfortowym autem i oszczędzać.

Oszczędzanie na wynajmie auta nie musi być równoznaczne z wydatkami ponoszonymi na firmę. Możemy płacić za wynajem własne pieniądze i też oszczędzać! Wybierzmy tylko odpowiednio długi czas wynajmu. By nie wykraczać poza czas zawarty w umowie. Jednocześnie nie płacić fortuny za zbyt długi wynajem.

Dobra organizacja i planowanie

Zaplanujmy dokładnie sposób maksymalnego wykorzystania możliwości, jakie daje nam wypożyczenie auta. Przy dobrej organizacji może się okazać, że większość pilnych spraw, które mieliśmy do załatwienia na różnych końcach miastach załatwimy w dwie godziny. Czyli płacąc za to niewielkie pieniądze. Bo czas wypożyczenia za godzinę to zwykle kilkanaście złotych.

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

 1. hab2412 pisze:

  Myślę, że wiele z powyższych wypowiedzi są trafne. Z częścią się nie zgadzam, ale wynika to raczej z moich osobistych przekonań, aniżeli samej treści wypowiedzi.

  ————————————–
  To jest to:

  http://antidotum.czest.pl/chrzan-i-pasta-chrzanowa-przez-caly-rok

 2. rj pisze:

  Wynajem długoterminowy zawsze jest tak skonstruowany, że to podmiot go oferujący zarabia. Z punktu widzenia potencjalnego użytkownika, zawsze najbardziej opłacalne jest posiadanie swojego własnego pojazdu. Oczywiście należy także brać pod uwagę utratę wartości samochodu w przypadku chęci zakupu auta nowego.

 3. Adam pisze:

  Tak. Również wynajem długoterminowy samochodu staje się czasem lepszą alternatywą niż leasing.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.