Jak poruszać się po Krakowie?

Wynajem samochodu

Kraków jest miastem ciekawym nie tylko pod względem turystycznym, ale także gospodarczym i kulturowym. Stąd też codziennie na Balicach lądują tu osoby z różnych stron świata, przybyłe tu z zamiarem zagrania koncertu lub udziału w nim, zwiedzania miasta i jego okolic lub wynegocjonowania korzystnej osoby czy podpisania lukratywnego kontraktu. Przed nimi wszystkimi, tuż po wyjściu z samolotu, staje całkiem spory dylemat – jak się poruszać po Krakowie?

Komunikacja miejska…

Pierwsza możliwość to korzystanie z pojazdów komunikacji publicznej. W Krakowie niestety nie ma metra, ale do dyspozycji pozostają autobusy i tramwaje. Siatka połączeń jest całkiem sensownie zorganizowana, a ceny biletów są do przyjęcia. Niestety w godzinach szczytu (a dość często i poza nimi…) trzeba się liczyć z tłokiem i korkami. Jest to jednak opcja tania i łatwo dostępna. Co ważne, dostępne są rozkłady jazdy i plany tras w innych niż polski językach.

…własne nogi…

Najoszczędniejsi mogą zdecydować się na przemieszczanie się pieszo. Nie trzeba chyba dodawać, że poza ceną (zerową) i swobodą (całkowitą) rozwiązanie to nie ma wielu zalet. Chodzenie jest męczące i zajmuje bardzo dużo czasu. Lepszym krokiem jest wynajęcie roweru, ale trzeba dokładnie znać położenie punktów z rowerami i tak zaplanować trasę, by móc zwrócić pojazd w określonym czasie i miejscu.

… a może wynajem samochodu?

Można jeszcze zdecydować się na podróżowanie samochodem. Taksówki w Krakowie są łatwo dostępne, ale jednak czasem trzeba poczekać. Ponadto trudno czasem zaplanować, kiedy zaistnieje potrzeba transportu, a to może generować spore koszty. No i jednorazowo może podróżować maksymalnie cztery osoby.

Dużo wygodniejsze jest wynajem samochodu. W Krakowie nie brakuje wypożyczalni aut, a sporo z nich działa również na lotnisku. Wystarczy w oknie wyszukiwarki wpisać hasło „wynajem samochodów Balice” albo „wypożyczalnia aut Kraków lotnisko”. Dzięki temu znajdziemy firmę, która umożliwia odebranie i zwrócenie pojazdu na lotnisku, co jest bardzo korzystne. Można wsiąść do samochodu tuż po wylądowaniu i ostatni raz wysiąść z niego tuż przed odlotem. Dzięki wynajętemu środkowi komunikacji można być całkowicie niezależnym i korzystać z niego w każdej chwili. Oferty wypożyczalni są bardzo zróżnicowane, więc jeżeli ktoś dysponuje niewielkim budżetem, może wybrać małe i tanie auto z segmentu A.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.