Rola oświetlenia w domu

Oświetlenie w domu często jest lekceważone. Uważa się, że spełnia ono funkcję wyłącznie praktyczną. Tymczasem lampy czy żyrandole mogą stanowić piękną dekorację i uzupełnienie każdego wnętrza. Należy je więc wybierać świadomie.

 Mocne i delikatne światło

Przede wszystkim warto pamiętać o zróżnicowaniu. W salonie można zastosować dekoracyjne oświetlenie Szczecin oferuje wiele sklepów, gdzie można kupić żyrandole. Taka lampa sprawi, iż wnętrze nabierze charakteru i przede wszystkim będzie dobrze oświetlone. W pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka stawia się bardziej na praktyczny wymiar. Samo oświetlenie górne nie wystarczy – dobrze jest montować dodatkowe lampy nad blatem, co sprawi, iż przygotowywanie posiłku będzie wygodniejsze. W końcu niejedna osoba, która podkrada się w nocy do lodówki, woli zapalić dyskretne światło…

285_2720588

 Kreacja światłem

W sypialni, która ma być azylem również warto przemyśleć kwestię oświetlenia. W tym pokoju zależy nam zazwyczaj na utrzymaniu kameralnej atmosfery – przytulne światło, nocna lampka z regulacją – to dobre rozwiązania. Dzięki nim wnętrze zachowa intymność. Zupełnie innego oświetlenia potrzeba w przedpokoju, który jest miejsce tymczasowym – w tym pokoju liczy się to, by łatwo znaleźć coś w szafie i aby lustro było wystarczająco oświetlone.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.