Rower + Zima. Co z tego powstanie?

Czy można jeździć na rowerze przez cały rok? Otóż okazuje się, że tak i jest to coraz popularniejszy środek już nie tylko transportu, ale i sportowej rekreacji w naszym kraju.

Coraz więcej osób, które regularnie jeżdżą na rowerach wiosną i latem decyduje się również na wykorzystanie swojego jednośladu w czasie zimy. Faktem jest jednak, że jazda w zimowych warunkach znacznie różni się od tej w lato, a nawet jesień, dlatego aby odpowiednio przygotować się na znacznie surowsze warunki pogodowe i jezdne warto zastosować się do kilku sprawdzonych już od lat zasad.

Po pierwsze – przed sezonem zimowym należy bezwzględnie odwiedzić najbliższy serwis rowerowy. Nie ma tutaj znaczenia czy mieszkamy na wsi, czy w wielkim mieście, takim jak chociażby Warszawa, jeżeli chcemy bez problemu przejeździć zimę to musimy dostosować swój rower do nowych warunków panujących na drodze. Rower musi zostać odpowiednio oczyszczony, wycentrowany i zakonserwowany przed szkodliwym działaniem soli i innych specyfików, którymi posypywane są drogi. Warto również zauważyć, że nie jest to zbyt wygórowany koszt, bowiem nawet najbardziej oblegany serwis rowerowy w Warszawie może na pomóc w tej kwestii za ok 100 zł.

Jeżeli już zdecydujemy się na serwis naszego roweru, to kolejnym krokiem będzie sprawdzenie czy nie występują żadne poważne usterki, które mogły by utrudniać lub uniemożliwiać jego dalsze funkcjonowanie. Naprawa rowerów w Warszawie to podobny koszt co pełnego serwisowania, dlatego często można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i podczas jednej wizyty przygotować swój rower najlepiej jak to tylko możliwe.

Planując zimową jazdę warto również zadbać o samego siebie i zaopatrzyć się w specjalną termoaktywną odzież, która będzie chronić przed wyziębieniem nasze nogi, ręce i nerki. Sezon zimowy rozpocznie się już za kilka tygodni, więc jeżeli jeszcze nie przygotowałeś się do nowych warunków to najwyższy czas to zrobić.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.