Szwedzki stół podczas spotkania biznesowego


CateringPotrawy wprost ze szwedzkiego stołu

Większości spotkań biznesowych towarzyszy przyjęcie, podczas którego uczestnicy swobodnie sięgają po przygotowane potrawy. Ze względu na charakter spotkania dotyczący konieczności odbywania indywidualnych rozmów biznesowych pomiędzy uczestnikami, które odbywają się najczęściej na stojąco, zaserwowanie poczęstunku w formie samoobsługi jest najlepszym rozwiązaniem. Szwedzki stół to pomysł, który doskonale sprawdza się podczas wszelkiego rodzaju konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych a nawet spotkań towarzyskich.

Jak należy przygotować stół, na którym serwowane jest jedzenie?

Stół powinien znaleźć miejsce dostępne ze wszystkich stron co ułatwi samoobsługę zaproszonym gościom. Koniecznie musi być nakryty najlepiej śnieżnobiałym obrusem. Dla uzyskania efektu elegancji i doniosłości spotkania do obrusów dopina się marszczone falbany. Obowiązkowym elementem stołu szwedzkiego są rozłożone w kilku miejscach serwety a element ozdobny stanowią bukiety kwiatów i kandelabry z zapalonymi świecami. Zestawy talerzy oraz sztućców należy ułożyć w sposób gwarantujące swobodę ich sięganie.

Catering na szwedzki stół

Ze względu na charakter jaki ma biznesowe przyjęcie należy odpowiednio dobrać menu, by serwowane potrawy nie sprawiały kłopotu w spożywaniu na stojąco. Szwedzki stół wymaga wręcz podania różnorodnych dań tak, by każdy mógł spośród nich znaleźć potrawę odpowiednią do swoich preferencji kulinarnych. W wśród nich nie może zabraknąć tak zwanych przegryzek czyli potraw o wielkości „na jeden ząb”. Mile wśród uczestników spotkań biznesowych widziane są mikroskopijne kanapeczki, koreczki z mięsa i warzyw, a nawet ciekawie pokrojone kawałki warzyw serwowane z różnymi dipami. Na stole nie może zabraknąć również ryb, a wśród nich w urozmaicony sposób przyrządzonych śledzi i łososi. Menu, żeby zadowolić gusta kulinarne wszystkich gości powinno również zawierać owoce morza, sałatki, wędliny, pasztety, deski ułożonych w piramidy serów, mięsa pokrojone w grube plastry oraz do wyboru jasne bądź ciemne pieczywo. Warto również przygotować niewielkie porcje deserów oraz rozstawić patery pełne sezonowych owoców. Ze względu na ogrom pracy jaki należy włożyć w przygotowanie tak urozmaiconego i czasochłonnego menu warto skorzystać z profesjonalnych usług firm świadczących usługi gastronomiczne, których specjalnością jest catering biznesowy. Profesjonalnie ułożone menu i potrawy przygotowane przez mistrza kulinarnej sztuki gwarantują nie tylko sukces przyjęcia, ale również oczekiwane efekty spotkania biznesowego.

Autor artykułu: Yellow Catering

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.