Czy warto zakładać lokaty bankowe?

ID-10060525Posiadając mniejsze lub większe oszczędności pragniemy, bezpiecznie je ulokować zamiast przechowywać w rozmaitych skrytkach w domu. Trzymanie ich na naszym koncie bankowym jest też o tyle niebezpieczne, że z łatwością możemy je wydać kiedy tylko zapragniemy kupić coś droższego. Z tego powodu wiele osób zakłada lokaty bankowe. Jednak czy faktycznie warto się na nie zdecydować?

Zamrożona gotówka

W bankach istnieją różnego rodzaju lokaty, które różnią się nie tylko długością trwania, ale także oprocentowaniem. Oczywiście im jest ono większe tym więcej zyskujemy po tym jak czas trwania lokaty się zakończy. Jednak wiele osób obawia się, że bank będzie wobec nich nieuczciwy i koniec końców nie wypłaci należnych odsetek lub co gorsza zamrozi nasz wkład finansowy. Dlatego też należy unikać banków oferujących oprocentowanie kilkukrotnie wyższe niż inni. W ten sposób będziemy mieć pewność, że nie zostaniemy w żaden sposób oszukani, a należne pieniądze wraz z zyskiem zostaną nam wypłacone. Osoby zainteresowane utworzeniem lokaty w banku bardzo często zniechęcają się tym, że tego rodzaju działanie powoduje zamrożenie ich aktywów na czas określony w umowie podpisanej z bankiem. Jednak zawsze istnieje możliwość rozwiązania umowy z bankiem i odzyskania wkładu finansowego. Oczywiście w tym przypadku nie otrzymamy odsetek jakie przysługują dopiero po zakończeniu trwania lokaty.

Pomnażanie pieniędzy

Oczywiście niewątpliwym atutem założenia lokaty terminowej w banku jest to, że możemy być pewni zysku. To znaczy, że w przeciwieństwie do inwestowania na giełdzie nie ponosimy żadnego ryzyka finansowego. Poza tym z góry wiemy jaką sumę odsetek otrzymamy po okresie trwania lokaty. Niektórzy stwierdzą, że giełda daje możliwość nawet kilkadziesiąt krotnie większego zysku. Jednak aby dokładnie poznać czym różni się inwestowanie na giełdzie od założenia lokaty bankowej warto odwiedzić stronę internetową poświeconą finansom. Fine Investments to portal finansowy dzięki któremu dowiemy się nie tylko o tym jak pomnażać pieniądze, ale także jak robić to w bezpieczny sposób. Pamiętajmy, że gwarancja bankowa w przypadku ulokowania pieniędzy na lokacie bankowej to maksymalnie 100 000 euro. Dlatego tez jeżeli bank ogłosi upadłość możemy nie martwić się o całkowity zwrot naszego wkładu pod warunkiem ze nie przekroczył on wyżej wymienionej sumy oraz ulokowaliśmy go w banku objętym gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Każdy z nas chce aby nasze pieniądze pomnażały się w znacznym stopniu i w krótkim czasie. Jednak aby nie stracić naszych oszczędności warto wybrać to rozwiązanie, które zapewni nam największe bezpieczeństwo. Dlatego właśnie warto założyć lokatę bankową, która nie tylko przyniesie nam zysk, ale także gwarancję, że z powrotem otrzymamy sumę powiększoną o naliczone odsetki.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.