Własna strona internetowa

W dzisiejszych czasach praktycznie każda firma czy organizacja musi posiadać własną stronę internetową. Zostało to wymuszone sytuacją wśród klientów, w której przytłaczająca większość z nich poszukuje wykonawcy usługi lub sprzedawcy potrzebnego im towaru w internecie. Ludzie praktycznie przestali już korzystać z bardziej tradycyjnych sposobów odnalezienia dostawcy towarów i usług.

Istnieje wiele sposobów uzyskania własnej strony internetowej. Najczęściej stosowane:

 • skorzystanie z usług dodatkowych świadczonych przez firmy hostingowe przy okazji zakupu hostingu, brak opłat jednorazowych ale obowiązek opłat comiesięcznych,
 • stworzenie darmowej strony z kreatora we własnym zakresie, np. wix. com
 • zlecenie stworzenia strony internetowej osobie lub firmie, jednorazowa opłata

Opcja trzeciego modelu, za to rozgraniczyć można na poniższego modelu zależnie od wariantu wykonawcy:

 • wykonanie przy użyciu ( przedtem sprawdzonego ) freelancera czy też małą spółkę interaktywną,
 • wykonanie przez markową agencję interaktywną posiadającą potężną obsadę pracowników oraz bez liku nadzwyczajnych wdrożeń.

Znacząca część osób rozumuje, że marketing marki względnie korporacji w sieci przecina się na stworzeniu własnej witryny internetowe. Nic bardziej mylnego gdyż strona www której nikt nie odwiedza jest jak książka której nikt nie czyta. Przydaje się ona bezspornie w sytuacjach gdy podamy potencjonalnemu konsumentowi jej adres w celu zetknięcia się z naszą ofertą, jednakowoż dzięki takiej stronie nie zlokalizujemy nowych odbiorców gdyż nie jest ona wypromowana.

Chcąc zdobyć nowych odbiorców za pośrednictwem witryny powinno się ją stosownie rozreklamować. Możemy to zrobić na kilka sposobów ( wybierając jedną ewentualnie kilka z poniższych działań ):

 • reklamy tekstowe w wyszukiwarce ewentualnie na pozostałych stronach,
 • reklamy graficzne, banerowe
 • reklamy w sieciach społecznościowych
 • pozycjonowanie strony internetowej
 • marketing szeptany.

Każdy z tych sposobów ma mrowie zalet, różnią się bezsprzecznie kosztami i dodatkowo czasem oczekiwania na efekty. Na pewno szybkie rezultaty jednakowoż niestety przy relatywnie wysokich kosztach, dostarczają reklamy w Google a także sieciach społecznościowych. Na efekty pozycjonowania wypada czekać zdecydowanie dłużej jednakże docelowo koszta będą znacznie niższe. W ostatnim czasie cieszący się popularnością staje się marketing szeptany, polegający na umieszczaniu informacji o promowanej usłudze, produkcie ewentualnie firmie, w miejscach gdzie zapoznać się z nimi mogą inni użytkownicy sieci, w szczególności ci poszukujący wiedzy o tego typu rzeczach.

Wybierając wykonawcę działań promujących można, jak w przypadku zaprojektowania witryny, skorzystać z usług niewielkich wykonawców ewentualnie dużych agencji interaktywnych.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

 1. Emi pisze:

  Polecam kreator stron http://bowwe.com/pl do tworzenia własnej strony internetowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.