Wybudować dom szkieletowy, czy dom murowany?

Aktualnie ofert firm proponujących budowę domów jest tak wiele, że nie sposób tego zliczyć. Jedne oferują domu murowane, inne szkieletowe, a jeszcze inne w zupełnie odmiennej technologii. Jaki rodzaj domu wybrać i co będzie dla nas najlepsze? W ostatnich czasach popularne stały się domy szkieletowe i coraz to więcej osób się na nie decyduje. Oczywiście dom szkieletowy bardzo różni się od domu murowanego, posiada swoje wady i zalety, o których z pewnością musimy wiedzieć. Warto przed tak poważną decyzją dobrze się zastanowić.

Budowa domu szkieletowego to decyzja, której nie podejmuje się co kilka, a nawet kilkadziesiąt lat. Najczęściej bywa tak, że budujemy jeden dom na całe nasze życie. Domy szkieletowe różnią się w wielu rzeczach od domów murowanych. Przede wszystkim mamy różnicę już zaczynając od metody stawiania takiego domu. Również sposób użytkowania może sprawić, że zauważymy różnice. Przede wszystkim zastanówmy się czy chcemy budować dom dla jednego pokolenia czy może dom na wieki. Jeśli nie przeszkadza nam to, że budujemy dom na jedno pokolenie to oczywiście możemy wybrać dom szkieletowy, jednak jeśli chcemy, aby wytrzymał on znacznie dłużej to konieczne będzie wybudowanie domu murowanego. Co więcej jeżeli zależy nam na szybkim wybudowaniu domu to tutaj wygra dom szkieletowy bowiem jesteśmy w stanie go postawić w zaledwie trzy miesiące co jest bardzo imponującym wynikiem. Dom murowany powinno się budować przynajmniej przez okres dwóch sezonów. Dom szkieletowy nie wymaga także aż tak solidnych fundamentów jak dom murowany bowiem jest on o wiele lżejszy.

Warto jednak dodać, że dom szkieletowy może okazać się droższy w utrzymaniu choćby nawet biorąc pod uwagę ogrzewanie. Na pewno dom szkieletowy nie będzie utrzymywał tak dobrze ciepła jak dom murowany. Co więcej do budowy domu szkieletowego wymagana jest odpowiednia wiedza i doświadczenie, czego zazwyczaj większość firm w Polsce nie posiada. Ciężko jest trafić na odpowiedniego fachowca, a zbudowanie domu szkieletowego w zły sposób może przysporzyć nam w przyszłości na prawdę wielu problemów, których warto jednak uniknąć. Czasami zdarza się tak, że problem, który będziemy mieć w domu szkieletowym byłby bardzo prosty do rozwiązania w przypadku domów murowanych jednak sprawa znacznie się komplikuje bowiem jednak jesteśmy posiadaczami domu szkieletowego.

Przy podjęciu decyzji o rodzaju domu, który chcemy wybudować musimy się bardzo dobrze zastanowić i wziąć pod uwagę wszelkie wady i zalety, abyśmy później nie żałowali naszej decyzji.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.