Nie stać Cię na to, by nie korzystać z pomocy prawnika

Prawnik w świadomości większości Polaków to osoba, do której należy zgłosić się o pomoc, gdy coś się wydarzy, czyli już po fakcie. Stało się coś, co spowodowało konieczność pozyskania konsultacji prawnej i dopiero wtedy idziemy do prawnika. Tymczasem to błąd, ponieważ gdybyśmy skonsultowali się z prawnikiem przed danym zdarzeniem, to moglibyśmy tego zdarzenia i jego często nieprzyjemnych konsekwencji po prostu uniknąć.

Duża część spraw sądowych wynika ze zwyczajnych nieporozumień. Widać to szczególnie przy podpisywaniu umów. Wydaje się, że wszystkie strony danej umowy zgadzają się ze sobą, dochodzi do podpisania umowy, a po jakimś czasie okazuje się, że jednak nie obejdzie się bez angażowania sądu. Sytuacja staje się nieprzyjemna, dochodzi do opóźnień, zwiększają się wydatki, rośnie stres. Rzutuje to znacząco na jakość współpracy między stronami. A wszystkiemu można było zapobiec, gdyby tylko strony skorzystały z usług profesjonalisty, czyli radcy prawnego.

Każdą, nawet najkrótszą umowę, warto konsultować z prawnikiem. Człowiek niemający na co dzień styczności z zagadnieniami prawnymi nie jest w stanie przewidzieć konsekwencji wszystkich zapisów danej umowy. Nie ma znaczenia czy jest to umowa podpisana z deweloperem o kupno mieszkania czy umowa dotycząca ubezpieczenia mieszkania. Prawnik powinien na nią spojrzeć, by zainteresowana strona wiedziała dokładnie na co się pisze lub o co będzie mogła lub nie starać się w ramach zapisów, które znajdą się w danej umowie.

Gdyby na przykład klienci Amber Gold konsultowali swoje umowy z jakimś radcą prawnym z Gdańska, to wielu z nich nie straciłoby swoich oszczędności, a tak prawdopodobnie nie uda im się odzyskać zainwestowanych pieniędzy. Dlatego naprawdę warto poświęcić te kilka chwil i środków finansowych na coś, co być może pozwoli zaoszczędzić dużo większych kłopotów i strat w przyszłości. „Radca prawny z Gdańska” może stać się synonimem bohatera także w innych miejscach i sytuacjach.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.