Gabloty na sztandar

Jesteśmy właścicielami cennych rzeczy? Jak je bezpiecznie przechowywać? Odpowiedź na takie pytanie zależna jest od wielu faktów. Pieniądze i klejnoty najczęściej ukrywamy w domowych sejfach albo ukrywamy w skrytkach domowych. Ostatnimi czasy w wiadomościach telewizyjnych była informacja o odbytej aukcji cennych naszyjników. Jak wyeksponować takie cenne rzeczy? Tak, żeby były widoczne dla oglądających, a jednocześnie były dobrze zabezpieczone przed złodziejstwem. Tak więc, w pomieszczeniu stały gabloty, a w nich umieszczone były kolejne naszyjniki. Nad bezpieczeństwem czuwały podłączone systemy alarmowe oraz całodobowy monitoring. Przy każdej gablocie umieszczone były tablice z krótką informacją o jej zawartości.

Do bezcennych przedmiotów należą też eksponaty muzealne z racji ich historii, dlatego gabloty są odpowiednią ochroną zarówno przed kurzem, zniszczeniem jak i przed grabieżą.
Gablota jest przeszkloną szafką, którą nierzadko oprócz muzeów napotkać możemy w innych obiektach.

W zasadzie, w każdym urzędowym budynku można dopatrzeć się gablot. W szkole służy do przechowywania np. kluczy, ale możemy też spotkać gabloty na puchary. Szkoły mają drużyny sportowe, które zdobywają im trofea. Uczniowie jeżdżą na olimpiady, a najlepsi przywożą nagrody, które później wystawiane są w gablotach. Dzięki takiej wystawie wszyscy nauczyciele i uczniowie oraz osoby przebywające na terenie danej szkoły mogą dowiedzieć się o osiągnięciach uczniów.

Gabloty wolnostojące zazwyczaj stoją na osiedlach, między blokami. Okoliczni mieszkańcy mogą zamieszczać tam różne ogłoszenia, gdy np. szukamy pracy lub posiadamy zbędne rzeczy, które zamierzamy zbyć lub przekazać za gratis. Znaleźć tam można komunikaty dotyczące bieżących spraw mieszkańców.

W supermarketach gabloty ogłoszeniowe odgrywają ważną misję, przekazują potencjalnym klientom nowinki o produktach w atrakcyjnych cenach. Następnym miejscem, gdzie można spotkać gabloty są miejsca sakralne. Stoją lub wiszą na terenie przykościelnym bądź w kościele. Z nich wierni mogą dowiedzieć się o życiu parafialnym. Wewnątrz kościoła stoją gabloty na sztandar.

Reasumując, po głębszym namyśle okazuje się, że szklane szafki towarzyszą nam gdzie okiem sięgnąć. Nasuwa się wniosek, że są pożytecznymi narzędziami które są pomocne w przekazywaniu informacji.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.