Usuwanie zmarszczek nowoczesnymi metodami

Usuwanie zmarszczek mimicznych

Upływającego czasu, odciskającego swe piętno na kondycji skóry, oszukać się nie da. Każdego z nas czeka moment, w którym pojawią się pierwsze zmarszczki. Niektórzy przyjmują je z godnością, inni z obojętnością, ale większość chętnie by się ich pozbyła. Do tej grupy, co raczej nie może dziwić, należą głównie kobiety. Na szczęście z pomocą przychodzi im nowoczesna kosmetologia i medycyna estetyczna. Usuwanie zmarszczek to najpopularniejsze zabiegi wykonywane w gabinetach urody.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

To powiedzenie ma w przypadku zmarszczek kolosalne znaczenie. Znacznie łatwiej jest dbać o dobrą kondycję skóry i tym samym odwlec w czasie pojawienie się zmarszczek, niż radzić sobie z już powstałymi bruzdami. Antyzmarszczkowa pielęgnacja skóry polega przede wszystkim na odpowiednim jej nawilżeniu i odżywieniu. W drogeriach bez problemu można znaleźć odpowiednie preparaty. Uwaga! Nie należy kierować się podanym na opakowaniu wiekiem, ale faktycznymi potrzebami skóry. Ponadto należy stosować zdrową dietę i pić dużo wody. Niezbędna jest także ochrona przeciwsłoneczna.

Usuwanie zmarszczek u kosmetyczki

Kiedy pojawią się pierwsze zmarszczki, kosmetyki drogeryjne, a nawet apteczne, nie odwrócą tych zmian. Czas udać się do gabinetu kosmetycznego, gdzie zostaną wykonane nowoczesne zabiegi odmładzające. Bardzo często stosowana jest na przykład mezoterapia cienkoigłowa. Polega ona na podaniu substancji aktywnych bezpośrednio do skóry właściwej i tkanki podskórnej. Uwalniane stopniowo substancje poprawiają mikrometabolizm i mikrokrążenie, a także stymulują pracę komórek produkujących kolagen i elastynę. To właśnie te białka odpowiadają za jędrność, gęstość i nawilżenie skóry.

Usuwanie zmarszczek w gabinecie lekarskim

Kiedy proces starzenia coraz bardziej postępuje i nie da się go zniwelować zabiegami kosmetycznymi, czas wybrać się do lekarza. Pewne zabiegi odmładzające mogą być bowiem wykonywane tylko pod nadzorem lekarza. Jako przykład można podać usuwanie zmarszczek mimicznych poprzez wstrzyknięcie toksyny botulinowej, zabiegi liftingujące takie jak na przykład wprowadzenie specjalnych nici liftingujących czy zabiegi z użyciem nowoczesnych laserów frakcyjnych. Lekarz specjalista medycyny estetycznej może także wykonać modelowanie twarzy kwasem hialuronowym lub peeling medyczny.

Więcej na ten temat tutaj: usuwanie zmarszczek Tarnów.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *