Odzież firmowa – sposób na stworzenie identyfikacji wizualnej firmy

Prowadzisz biznes? Twoi pracownicy mają bezpośredni kontakt z klientem? Koniecznie wprowadź odzież firmową, która ułatwi identyfikację wizualną osób zatrudnionych w Twojej firmie.

Jeśli przeanalizujesz marketing wszystkich największych marek, z łatwością wymienisz wszystko to, co odróżnia je wizualnie od konkurencji. Charakterystyczne logo, prosta, chwytliwa nazwa, kolory wyróżniające ją na tle innych marek – to wszystko sprawia, że z łatwością możesz rozpoznać firmę w sklepie czy na billboardzie. Do tych elementów należy również odzież firmowa.

Korzyści dla klientów płynące z wprowadzenia odzieży firmowej

Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie, że wchodzisz do salonu jednego z operatorów telefonii komórkowej i nie wiesz, kto jest pracownikiem, a kto klientem? To samo tyczy się osób zatrudnionych w supermarketach, liniach lotniczych, kinach, bankach, restauracjach i wielu, wielu innych punktów usługowych. Dlatego w tego typu firmach identyfikacja za pomocą odzieży firmowej jest wręcz koniecznością. Niestety częstym błędem działu marketingowego odpowiedzialnego za wprowadzenie do firmy odzieży firmowej jest przedkładanie ceny na jakość. Ubranie pracowników w koszulki, które po paru tygodniach będą wyciągnięte i sprane, może przynieść tylko odwrotny efekt od zamierzonego – firma zacznie kojarzyć się klientom z bylejakością. Ubrania powinny wyglądać schludnie i profesjonalnie, dlatego warto postawić na jakość premium, czyli wysokogatunkowe dzianiny i trwały fason.

Korzyści dla pracowników wykorzystujących odzież firmowa

Jednolity dress code ułatwia również pracownikom identyfikację z firmą i poczucie dumy z wykonywanej pracy. Profesjonalna odzież firmowa podnosi prestiż marki, a badania mówią, że wielu pracowników odczuwa większą pewność siebie, nosząc odzież firmową z logo marki. Jest to mechanizm psychologiczny – pracownik niejako podpiera swoje słowa autorytetem marki, dzięki czemu jest traktowany przez klientów z większym szacunkiem. Samopoczucie i wygoda pracowników korzystnie wpływają na ich efektywność i zadowolenie z wykonywanej pracy, co stanowi kolejną korzyść z wykorzystania odzieży firmowej do identyfikacji wizualnej. Dodatkowo jednolita odzież pracownicza pozwala uniknąć wpadek modowych w miejscu pracy.

Podsumowując, odzież firmowa ma ogromny wpływ na rozpoznawalność marki i daje możliwość wyróżnienia się na tle konkurencji. W dodatku ma ogromny wpływ na dobre samopoczucie pracowników.

Szukasz szwalni, której możesz zlecić uszycie odzieży firmowej wysokiej jakości? Skontaktuj się ze szwalnią Wave Group.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *