Kamera inspekcyjna – czym jest i do czego służy?

Urządzenia różnego typu, codziennie ułatwiają pracę ludziom. Jednym z nich jest kamera inspekcyjna, dzięki której, możemy zobaczyć to, co w zwykłych warunkach byłoby bardzo trudne lub wręcz niemożliwe.

Boroskop lub endoskop techniczny to inne nazwy tego pomocnego urządzenia. Zazwyczaj jest to mała kamera na długim przewodzie lub rurce, którą możemy łatwo umieścić w różnych trudno dostępnych miejscach. Z biegiem czasu na rynku dostępne są coraz bardziej rozwinięte modele tego typu urządzeń, pozwalające nagrywać obraz w jakości HD. Często tego typu urządzenie oprócz możliwości nagrywania posiada również połączenie z ekranem, na którym w czasie rzeczywistym możemy obserwować, to co znajduje się przed kamerą. Wiele urządzeń tego typu pozwala także na zanurzanie kamery w różnych cieczach, bez ryzyka jej zalania.

Najnowsze kamery inspekcyjne, nagrywają obraz na popularnych kartach pamięci SD. Kąt widzenia kamery może przekroczyć standardowe 45 stopni, co zapewnia lepszy ogląd sytuacji. Kamera często jest wpuszczana w ciemne miejsca, więc na jej standardowym wyposażeniu jest też specjalna lampka albo dioda oświetlająca filmowany obszar. Z reguły nowsze kamery inspekcyjne, są bardzo proste w obsłudze i używa się ich intuicyjnie.

Tak, jak zostało to już wspomniane, kamera inspekcyjna sprawdza się w trudno dostępnych miejscach. Sprawdzimy za jej pomocą instalacje, dziury w ścianach, kanalizacje, komin, wentylacje i wiele innych trudno dostępnych miejsc. Urządzenie bywa bardzo przydatne nie tylko w domu czy pracy, ale także podczas naprawy samochodu lub innego pojazdu czy maszyny. Ilość miejsc, w jakich możemy zastosować to urządzenie, jest prawie nieograniczona.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *