Zapotrzebowanie na białko

suplementy KFD

Każdy organizm, a więc nie tylko ten trenujący, posiada określone i dosyć spore zapotrzebowanie na białko. Oczywiste jest to, że organizm trenujący, że osoby trenujące wykazują zdecydowanie większe zapotrzebowanie na białko, że takie osoby powinny w sposób szczególny zadbać o właściwą dawkę białka dostarczoną organizmowi i dlatego też te osoby powinny korzystać ze specjalnych produktów, ze specjalnych odżywkę opartych właśnie na białku. Białka służą odbudowywaniu zużytych ludzkich tkanek i dlatego nikt z nas nie powinien zapomnieć o tym, aby w codziennej zapewnić sobie odpowiednią ilość owego białka. Tak naprawdę bowiem to właśnie białka stanowią główny składnik pokarmowy, stanowią główny materiał budulcowy ludzkiego ciała. Aż 15 do 20% zapotrzebowania energetycznego dorosłego człowieka pochodzi właśnie od białka. Oczywiście nie może to być jakiekolwiek białko, ale ważnym elementem jest to, aby dostarczyć do organizmu białko w pełni wartościowe.

Jakie to białko?

Mówimy w tym miejscu o białku posiadającym w sobie aż osiem podstawowych aminokwasów. Aby dostarczyć do organizmu białko, to oczywiście przede wszystkim musimy zadbać o naszą codzienną dietę, gdyż to właśnie pożywienie jest tym elementem, dzięki któremu dostarczamy do organizmu owo białko. Około 40 do 60% białka, które jest do organizmu dostarczane, powinno pochodzić od zwierząt. Pozostała ilość to białko pochodzenia roślinnego. Te proporcje powodują, że możemy mówić o zachowaniu dobrego stanu naszego zdrowia. Mięso, wędliny, jaja, ryby, drób, nabiał, rośliny strączkowe. Te produkty są podstawowym źródłem białka w naszej codziennej diecie i te właśnie produkty zapewniają nam największą ilość białka. Dlatego też właśnie na te produkty, na ich obecność w diecie powinniśmy w głównej mierze zwrócić uwagę i o te produkty powinniśmy zadbać. Dzięki temu możemy mówić o zachowaniu naszego zdrowia w bardzo dobrym stanie, dzięki temu możemy mówić o właściwej równowadze zdrowotnej naszego organizmu, a to bardzo ważny aspekt.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Dziza napisał(a):

    Osobiście uważam, że to rozróżnienie na zapotrzebowanie na białko pochodzenia roślinnego i zwierzęcego to jakiś mit. Są przecież wegetarianie, którzy nie jedzą w ogóle białka z mięsa. Jakoś żyją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.